VIDEO: Fero Mikloško neuveriteľných 20 rokov na scéne: Éterické modely v pastelových tónoch na jar/leto 2017 vás ohúria

Módny návrhár Fero Mikloško patrí medzi špičku na našej domácej módnej scéne a momentálne oslavuje 20 rokov tvorby. Nenechajte si ujsť jeho najnovšiu kolekciu jar/leto 2017.

Miss Slovensko 2016 Kristína Činčurová sa predviedla na móle ako prvá

Miss Slovensko 2016 Kristína Činčurová sa predviedla na móle ako prvá

Zdroj: Ján Zemiar

Udržať sa na scéne dvadsať rokov a byť stále úspešným a žiadaným, nie je v dnešnom svete samozrejmosťou. Skrýva sa za tým nielen talent, drina, ale aj zodpovednosť, profesionalita a individuálny prístup. Presne tieto vlastnosti robia Fera Mikloška jedinečným v tom, čo robí.

Inšpirujte sa: Nadčasové kabelky, z ktorých aspoň jednu musíte mať: Nenechajte si ich ujsť!

Dvadsať rokov na módnej scéne

Fero Mikloško predstavil kolekciu jar/leto 2017, ktorá odštartovala modelmi s autorskou potlačou zo streetstylovej línie KOMIKS. Modely, ktoré predviedli dámy, ale aj páni, boli navrhnuté pri príležitosti osláv - dvadsať rokov na scéne. Grafická módna potlač vychádzala z autorovej populárnej kolekcie MIKLOSKO POP-UP. Kreslené znaky na ľahkej bavlne a teplákovej bavlne boli z oblasti módy, ale nachádzali sa tam aj smajlíci či symbol M20. Boli nakombinované tak, aby sa nosili s ľahkosťou.

Keď sa návrhár a stylistka vedia dopĺňať

Väčšinovú časť kolekcie však tvorili dámske modely z jemných materiálov v púdrových tónoch, ako je broskyňová, lososová, béžová a nechýbala ani biela. Táto časť kolekcie sa niesla v duchu hravých 60-tych rokov a zvodných 70-tych rokov. Celá kolekcia vychádzala z tylového plisé a teda jemného materiálu, no nechýbal ani rukopis známeho návrhára, akým sú flitre. Hodváb, saténový žoržet, hodvábny šifón, plisovaný tyl, zmes bavlny a hodvábu, tyl vyšívaný flitrou, pštrosie perie, flitrová látka v grafických vzoroch a flitrové makramé. To všetko využil návrhár Fero Mikloško vo svojej najnovšej kolekcii jar/leto 2017 plnej vzdušných modelov.

„Prvotná farba bola nude a priesvitný tyl. Povedal som si, že nemôžem ukázať celú nahú kolekciu, tak som postupne dopĺňal farebnosti,“ prezradil návrhár, ktorý zároveň predstavil jeden z kľúčových trendov sezóny: „Pre mňa má význam plisé, s ktorým pracujem už dobrých desať rokov. Teraz má plisé návrat, takže som ho chcel použiť ako jeden z hlavných trendov.“

O tom, že pri prezentácii kolekcie je nesmierne dôležitá súhra medzi dizajnérom a stylistom, svedčí aj dlhoročná spolupráca Fera Mikloška so Zuzanou Kanisovou. Práve tá má pod palcom celkový styling modelov. O vlasy sa postaral tím hair stylistov z Pierot Exclusive. Rukopis jednej z našich najlepších stylistiek je cíteľný už na pohľad, keď si všimnete hru s detailami. „Mňa Fero nesmierne inšpiruje, pretože on má úplne opačný vkus než mám ja. Ja mám radšejjednoduché, minimalistickejšie veci. Ferko má rád, keď sa veci blyštia, ligocú a veci, ktoré sú opulentné a preto je to pre mňa vždy výzva,“ prezradila nám stylistka. Ak ste zvedaví, ako táto dvojica spolupracuje, nenechajte si ujsť náš rozhovor.

FEMINITY TV: Módny návrhár Fero Mikloško prezradil, čo všetko sa skrýva za jeho kolekciou jar/leto 2017 a dozviete sa tiež to, ako úzko spolupracuje so stylistkou Zuzanou Kanisovou

 

Foto:
Ján Zemiar, Video: Ján Zemiar
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba