Presunúť na hlavný obsah

Slovenský „fashion week“ Eurovea Fashion Forward 2017: Túto novinku nikto nečakal!

Móda

Módni nadšenci sa už niekoľko dní spamätávajú z prehliadkového maratónu Eurovea Fashion Forward. Ten sa uskutočnil v dňoch 4.4. - 7.4.2017 na nábreží Dunaja pri nákupnom centre Eurovea. A bolo sa na čo pozerať.

Prvotná idea Eurovea Fashion Forward sa zrodila pred tromi rokmi a odvtedy každoročne ponúka výnimočný zážitok pre všetkých priaznivcov módy. V luxusnom stane boli verejnosti predstavené najnovšie kolekcie na jar/leto 2017 od svetových značiek ako Armani Jeans, BCBGMAXAZRIA, Luisa Spagnoli, Pietro Filipi, či Vivienne Westwood z módneho domu Alizé. 

Prečítajte si aj: VIDEO: Fero Mikloško neuveriteľných 20 rokov na scéne: Éterické modely v pastelových tónoch na jar/leto 2017 vás ohúria

Kreatívne nápady

Tento rok však organizátori prišli s neočakávanou novinkou. Súčasťou programu sa stal aj atraktívny projekt International Fashion Night.  Ten dáva šancu mladým dizajnérom a umelcom, ktorí sú odvážni, odmietajú umelecké stereotypy, a  kreatívnymi nápadmi obohacujú  jednotlivé žánre kultúry a umenia nielen doma, ale aj v zahraničí. Hlavnými  iniciátormi  sú  ambasádorky Slovinska, Portugalska a Írska. Výzvu zapojiť sa do projektu prijali aj  ich kolegyne  z Maďarka, Rumunska, či Brazílie. Dokopy sa tak na pódiu stretlo 12 umelkýň z 9 krajín sveta. 

Divoké farby a nezvyčajné strihy

Slovenské novátorstvo v móde predstavila vlaňajšia víťazka súťaže Nové tváre módnej scény Veronika Kopálová, či Dominika Kozáková. Dizajnérky sa nezľakli experimentovania vytvorili tak kolekcie plné divokých farieb a nezvyčajných strihov. Okrem nich svoje modely predviedla aj módna dizajnérka Ema Klein. Tá predstavila novú značku Hellenski, pod ktorou prinesie extravagantné ale zároveň aj  elegantné sexi róby.

Mohlo by vás zaujímať: Bratislava má vlastnú módnu mapu: V srdci Starého Mesta ju pokrstila krásna Tamara Šimončíková-Heribanová

Umelecký talent

Programová riaditeľka IFN 2017 Elena Verešová z Nadácie +421 vízii verila už od začiatku. „Tento projekt priniesol Bratislave ďalší impulz, neopozeranú, výraznú tvorbu. Dal umelcom a návrhárom príležitosť ukázať svoje schopnosti a talent pred veľkým publikom. Verím, že Bratislavčania ocenia aj spojenie módy s inými kultúrnymi žánrami,“ dodala. My teda veríme, že podobná novátorská myšlienka sa na „bratislavskom fashion weeku“ objaví aj budúci rok. 

- Najčítanejšie -