Presunúť na hlavný obsah

Narodili ste sa ako prvé, stredné, alebo posledné dieťa? Takýto v skutočnosti ste

Zábava

To, v akom poradí ste sa narodili povie o vás veľa. Toto ste o sebe vedeli?

Každého z nás charakterizuje iné správanie, zvyky a hlavne povaha. Vaše poradie v rodine má na to, ako vás ľudia vidia, a aký v skutočnosti ste, veľký význam.

Čítajte aj: VIDEO: Psychologička radí: "Môj manžel bol pri pôrode nášho syna. Takto to zmenilo celé naše manželstvo"

Prvorodené dieťa

Ak ste prišli na svet ako prvé a teda najstaršie dieťa, zrejme ste si užili veľa pozornosti. Po niekoľkých rokoch ste sa však o túto pozornosť pravdepodobne začali deliť s ďalším súrodencom. Práve kvôli tomu, že ste zrazu neboli jediným a najlepším v rodine, ste zrejme na sebe pracovali viac, aby ste vysokú pozíciu dosiahli aspoň v práci, či vo vzťahoch. Máte radi keď sú veci pod kontrolou, a tiež vás charakterizuje organizovaný a zodpovedný prístup k životu. Medzi vaše mínusy patrí hlavne neznášanlivosť kritiky a prehnaná súťaživosť. 

Stredné dieťa

Keďže ste sa narodili ako druhé, či stredné dieťa v poradí, rodičia okolo vás toľko neobskakovali a nestresovali sa vašou výchovou. Nechali vám viac voľnosti a vy ste o pozornosť museli zabojovať. Práve kvôli tomu máte výborné rečnícke schopnosti a ľudí si dokážete veľmi rýchlo získať na svoju stranu. Ste samostatná jednotka a diplomat celej rodiny. Menším mínusom je to, že niekedy neviete čo chcete, a ste menej motivovaný ako váš starší súrodenec.

Posledné dieťa

Narodili ste sa ako posledné dieťa a tým pádom sa všetko sústredilo okolo vás. Boli ste vnímaný ako najmladšie dieťa, tým pádom aj miláčik rodiny. Rodičia vám pomáhali so všetkým a spravili by pre vás všetko. Práve kvôli tomu vyžadujete od každého vo vašom okolí veľa pozornosti a často s ľuďmi nepekne manipulujete. Napriek tomu máte aj pozitívne vlastnosti - ste kreatívny a hlavne odvážny jedinec.

Mohlo by vás zaujímať: Stala som sa mamou po 40-tke: Kvôli jednej veci by som to nespravila znova

Jedináčik

Pokiaľ ste sa narodili ako jediné dieťa v rodine, pravdepodobne patríte k sebavedomým a vyrovnaným ľuďom. Rodičia vám venovali všetok čas a pozornosť, čo pozitívne ovplyvnilo aj váš život. Máte zo všetkého niečo a s každým problémom sa dokážete ľahko vysporiadať. Aj vy však máte svoje muchy. Keďže ste veľký perfekcionista, kladiete veľké požiadavky na ľudí a niekedy dokážete byť pekne netrpezlivý. 

 

- Najčítanejšie -