Presunúť na hlavný obsah

Energia farby typickej pre naše znamenie, prezrádza kto vlastne sme a po čom túžime

Lifestyle

Charakteristická farba vášho znamenia korešponduje s vašou povahou, snami, túžbami či obavami. Aj vďaka nej sme, akí sme, predurčuje nás aj k tomu, kým by sme mali byť. Preto pozorne čítajte...

Červená pre barana a škorpióna

Červená u barana je prejavom jeho zanietenosti, vášne pre vec, ľudí v jeho blízkosti. Červená vystihuje jeho energiu, vnútornú silu, ktorá mu pomáha v tom, aby aj najťažšie chvíle svojho života zvládol tak, že je schopný prenášať svoju silu aj na druhých. Svet jednoducho potrebuje vášho ohnivého ducha a morálnu podporu. 

Pre škorpióna znamená červená farba vyjadrenie jeho hĺbky, niečo ako sopka. To znamená, že hlboko vo vás je rovnako oheň, ktorý prebúdza vášeň, lásku, zmyselnosť, potenciál, váš celkový prejav, silnú a odolnú osobnosť. Červená charakterizuje vašu vieru v samého seba, vo svoju hodnotu a poháňa vás vpred za vašimi snami. Preto ste sebaistí, dokážete ľudí viesť a svet od vás očakáva, že vodcami aj budete. 

Mohlo by vás zaujímať: Plusy a mínusy manželstva s týmito znameniami: je vás partner ten pravý?

Zelená pre býka a váhy 

Zelená predstavuje pre býka energiu zeme, presne to, čo zosobňuje aj on v živote. Pre ostatných ste doslova svetlo v tme, plní energie a života, ktorý si viete vychutnávať plnými dúškami Váš entuziazmus je nákazlivý. Zelená je tiež symbolom rodiny, rozkvetu, jednoty. Preto je pre vás rodina nadovšetko a naopak, ostatní si bez vás nevedia predstaviť fungovať. Definuje vás láska k rodine, rovnováhe, ste citliví a svet citlivosť a súcit veľmi potrebuje. 

Zelená váhy predurčuje k tomu, aby mali vo veciach jasno. Prináša im dokonalú harmóniu so sebou samým, okolitým svetom, prírodou. Dokážu sa vysporiadať s problémami lepšie než ostatní a vždy nájsť správne riešenie. Nič ich len tak nerozhádže. Vďaka energii tejto farby si za každých okolností dokážu zachovať svoj pokoj, vnútornú rovnováhu, nadhľad. Preto sú pre svet nepostrádateľní. 

Oranžová pre blíženca

Oranžová je farbou rôznorodosti, inšpirácie blíženca. Symbolizuje to, že pre ostatných ste múzou. Dokážete sa pre vec zapáliť tak, že ju aj dotiahnete do úspešného konca. Najčastejšie sa to prejavuje v charite, práci s ľuďmi. Snažíte sa veci napravovať a posúvať k lepšiemu. Oranžová definuje akéhosi bádateľa vo vás, ktorí túži objavovať a svet potrebuje váš potenciál. 

Fialová pre raka, strelca a vodnára

Fialová farba charakterizuje zasneného a citovo založeného raka. Ste rojkovia, ktorí si idú za svojimi snami, aj keď vás všetci presviedčajú, že to nemá význam. Fialová vo vás prebúdza nové myšlienky, nápady, sny. Fialová je aj farbou intuície, ktorá vás núti robiť to, na čo iní nenájdu odvahu aj celý život. Svet potrebuje vidieť vaším okom. 

Energia tejto farby zodpovedá aj nadšeniu a chuti do života strelca. Symbolizuje vašu nebojácnosť, schopnosť chopiť sa vecí, váš temperament, divokú povahu. Ženie vás k vyhľadávaniu dobrodružstva, rozvíjaniu vášho intelektu.  Milujete pocit vzrušenia, ktorý so sebou nesie neznámo. Fialová je tiež farbou duchovnosti. Veríte v existenciu vecí, ktoré možno iní popierajú alebo sa z nich smejú.  Svet potrebuje váš dvojaký pohľad na vec, vašu múdrosť a rozhľadenosť. 

Čítajte tiež: Dátum narodenia prezradí vašu osobnosť i podvedomý strach: Akí ste boli v minulom živote? 

Fialová je aj farbou vodnára, avšak predurčuje ho aj k iným veciam než jeho predchodcov. Dokonale vystihuje jeho citlivosť, ochotu obetovať sa, čistú radosť z jednoduchých vecí, ktorými sa radi obklopujú. Preto sa zdáte byť nenápadní, možno uzavretí, ale v skutočnosti máte tiež rozhľad, bohatý intelekt, schopnosť porozumieť veciam v oveľa širšom kontexte a obrovskú vnútornú silu. Svet potrebuje,  aby ste s ním zdieľali vašu predstavivosť, silu a empatiu. 

Žltá pre leva

Kto iný by mal mať farbu slnka, ak nie práve lev, ktorý sám o sebe žiari kdekoľvek sa objaví? Vďaka energii tejto farby máte schopnosť vniesť svetlo tam, kde ostala len tma. Svojou charizmou si podmaníte každého. Žltá je tiež symbolom zmyslu pre humor, radosti zo života, inteligencie, odvahy, vnútornej sily. Dokážete použiť svoj vplyv, inteligenciu a akýsi magnetizmus, aby ste robili skvelé veci, veci, ktoré svet ocení. 

Modrá pre pannu 

Modrá farba symbolizuje pokoj a vytrvalosť panien. Pokojná energia tejto farby je skrytá hlboko vo vás. Ste schopní veľkej osvietenosti, pochopenia, užitočnosti. Máte skvelú intuíciu, ktorá vás nikdy nesklame, preto veríte, že čo robíte, robíte najlepšie ako viete. Radi sa staráte o potreby druhých, vždy hovoríte pravdu, niekedy aj krutú, ale svet potrebuje ľudí, ktorí sa neboja povedať nahlas aj to, čo iní nie. 

Indigová pre kozorožca a ryby 

Indigo farba v kozorožcovi prebúdza jeho hĺbku a zanietenie. Máte schopnosť preniknúť temnotou a vidieť kde nastala chyba. Ľudia od vás očakávajú, že im poviete čo robiť, ako sa zachovať, ako vyriešiť problém. Vždy sa môžete spoľahnúť na svoj inštinkt, vďaka tomu vám ľudia veria a cítia sa s vami v bezpečí. Svet potrebuje, aby ste odhalili svoje vnútorné poznanie a preukázali svoju vytrvalosť. 

Neprehliadnite: Znamenia zverokruhu a ich najlepšie vlastnosti, vďaka ktorým vynikajú nad druhými. Zhodujú sa s tými vašimi? 

Indigo farba pre ryby znamená hlboký pohyb, najmä vo veciach emócií. Ste veľmi vnímaví voči sebe aj druhým. Vidíte aj to, čo iní nie. Nestačí vám nahliadnuť len na vonkajšok, chcete ísť k podstate, do vnútra vecí, prísť im na koreň. To sa týka aj problémov, neprestanete, kým „tajomstvo“ nerozlúsknete.  Vytvárate si okolo seba akúsi bublinu, ochrannú energiu, pretože cítite, že sa potrebujete pred svetom brániť. Len tak do svojho sveta nikoho nevpustíte, ale ak niekomu dovolíte preniknúť cez túto vašu ochrannú bariéru, ten má veľké šťastie a jeho svet sa rozrastie.