Presunúť na hlavný obsah

Tri zásadné chyby, ktorým by ste sa mali pred cvičením vyhýbať: Kvôli tomuto často priberáte

Fitness

Osobný tréner Michael Achberger pre nás zostavil tri body, v ktorých sa nájde väčšina z nás. Ak tieto zlozvyky odstránite, uvidíte, že aj chudnutie pôjde oveľa ľahšie.

Cvičenie je samo o sebe náročné a vyžaduje si našu energiu, plánovanie i odhodlanie. Ak sa vyvarujeme týmto chybám, pôjde nám to oveľa lepšie! Nestratíme motiváciu, budeme viac v pohode a pripravení, pričom z cvičenia získame maximum! Poďme sa pozrieť na tieto tri veci, ktoré pred tréningom nerobte.

Prečítajte si: 7 cvikov, ktoré by ste mali robiť po 30-tke, aby ste predišli nahromadeniu tuku v oblasti brucha

Stačí pár základných pravidiel, aby sme si udržali formu jednoducho a bez zbytočných komplikácií. Nie vždy ide všetko ideálne a často sa musíme sústrediť na viac vecí, pričom naše fitness zostáva pozadu. To je prirodzené. Avšak, keď si postrážime tieto tri jednoduché body, naše tréningy budú oveľa efektívnejšie!

1. Ťažké jedlá

Osobne preferujem cvičiť na poloprázdny žalúdok, keď ešte nemám hlad, ale už nie som najedený. Pri náročných cvikoch alebo polohách, keď sme hlavou viac dole sa nám môže urobiť nevoľno. Ale cvičiť hladný mi tiež nevyhovuje, a posledné jedlo, ktoré si pred trénigom dám, veľmi ovplyvňuje môj výkon. Takže odporúčam ľahké, výživné jedlá, ktoré vám dovolia sa po konzumácii do 45 minút v pohode hýbať.

2. Neprospané noci

Všetci vieme, ako náročné býva správne odpočívať. Nie vždy sa to darí a cvičiť by sme mali denne takže je jasné, že nie vždy sme tak akurát oddýchnutí. Avšak ak môžeme, neplánujeme workout hneď na ráno, keď sme naozaj unavení, vstávame s migrénou a necítime sa dobre. Radšej sa najedzte, dajte si ľahké kardio v podobe tanca alebo prechádzky a náročný workout nechajte na večer, až sa vám obnovia sily.

Prečítajte si príbeh: Eva chcela schudnúť a spočiatku sa jej to darilo: Keď však prišiel jej manžel, celý progres nabral nečakaný spád

3. Cvičiť vysoko-záťažové kardio

Striedať kardio a záťažový workout je samozrejme dôležité, avšak nie v jeden deň, alebo s krátkym odstupom. Ak sa zrušíte pri behu, švihadle alebo akomkoľvek kardiu, ťažko vám potom ostane energia na svalovú záťaž. Pokiaľ chcete v jeden deň vykonávať ako kardio či HIIT, rozdeľte si to napríklad na dopoludňajší a večerný tréning. Môžete si ísť pred obedom zabehať a pred večerou dať silový tréning, čo je úplne v poriadku. Niektorým potom vyhovuje urobiť samotný workout na báze striedania kardia a záťaže, čo je úplne v poriadku, ak vám to sedí. Osobne mi toto nesvedčí a radšej sa sústredím na jeden typ záťaže, ale to je u mňa dané aj tým, že ako kardio sa venujem boxu a iným tréningovým aktivitám, u ktorých sa zadýchavam dosť dobre. Takže nemám potrebu dávať kardio ešte do silového tréningu, samotné cvičenie už idem čisto na báze posilňovania. Ale to je môj spôsob, ak vy bežne kardio v živote nemáte a nechce sa vám deliť tréningy na polovicu, môžete si zostaviť svoj tréningový plán týmto spôsobom.

- Najčítanejšie -