Najbizarnejšie povery o svadbe: Ak budete mať svadbu v tomto mesiaci, vaše manželstvo vraj nevydrží dlho

Hoci sú niektoré povery poriadne pritiahnuté za vlasy, stále sa medzi nami nájdu ľudia, ktorí im tak akosi veria. Prečítajte si tie najbizarnejšie o svadbe.

Toto sú najbizarnejšie povery o svadbe

Toto sú najbizarnejšie povery o svadbe

Zdroj: Profimedia

Svadba je jedným z najkrajších dní v živote ženy. My si ju jednoducho vysnívame a tento sen by sme rady premenili na realitu. Tak, ako o iných veciach aj o svadbe sa tradujú rôzne povery, ktoré ju vraj môžu ovplyvniť. Prečítajte si niektoré z nich a sami posúďte, či sa im dá veriť. 

Mohlo by vás zaujímať: Na našej svadbe sa objavil nepozvaný hosť: Môj snúbenec sa o tomto nikdy predtým nezmienil!

Pred svadbou by sa nevesta nemala vyhýbať iba ženíchovi, ale aj...

O tom, že ženích by nemal vidieť svoju budúcu manželku v šatách, pravdepodobne viete. Prekvapí vás však, že ak chce mať nevesta dobré manželstvo, mala by sa pred svadbou vyhýbať tehotným ženám, prasatám, otvoreným hrobom, psom, sovám, hadom a mníchom. Naopak, šťastie jej prinesie čierna mačka, žaba, dúha, či holubica.

Toto je vraj najhorší deň na svadbu

Hoci sú dnes svadby v sobotu obľúbené, v minulosti to tak nebolo. Každý deň mal totižto iný význam a tým pádom aj iný dopad na manželstvo. Pondelok priniesol dvojici zdravie, utorok bohatstvo, štvrtok straty, piatok prekážky a sobota nešťastie. Práve kvôli týmto poverám sa najvhodnejším dňom na svadbu stala streda.

Najhorší mesiac v roku na uzavretie manželstva

Kedysi sa hovorilo, že najhorším mesiacom na svadbu je máj. Aj keď sú dnes svadby v tomto mesiaci populárne, v minulosti to bolo inak. Veľa ľudí verilo, že svadba v máji prináša veľa nešťastia a smútku. Hovorilo sa, že ak bude mať dvojica svadbu v máji, pravdepodobne zostane celý život bezdetná, alebo sa jej narodí choré dieťa. Práve tieto veci vedú veľakrát k rozpadu manželstva. Naopak jún bol považovaný za mesiac cestovania a september prinášal bohatstvo a luxusný život. 

Pavúk na svadobných šatách

Jedna anglická povera hovorila o tom, že ak nájde žena pavúka zamotaného v svadobných šatách, nemala by byť vystrašená, ale šťastná. Vraj jej tento malý tvor môže priniesť veľa šťastia. Otázne je, ktorá z nás by reálne tento "šok" ocenila.

Drobné mince v topánkach nevesty

V minulosti ľudia verili a niektoré krajiny aj dodnes veria, že mince v jednej z topánok nevesty prinesú neveste a ženíchovi úspech v živote. Napriek tomu je skutočne nepohodlné si len predstaviť, kde presne si nevesta mince dala tak, aby jej počas chôdze nezavadzali.

Čítajte aj: Dvojice v dnešnej dobe utekajú zo vzťahu do vzťahu: Pravá láska hory prenáša, no existuje ešte vôbec?

Ak náhodou plánujete svadbu v máji, alebo v sobotu, nič sa nedeje. Ide len o povery, ktoré nie sú takmer vôbec podstatné. Dôležitá je láska a vaše manželstvo, nielen svadba a dokonalý svadobný deň.

Myslíte si, že je na týchto poverách trocha pravdy?

áno
61
nie
180
Hlasovalo: 241

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DD, thelist.com

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba