Nepáčil sa mi môj zásnubný prsteň: Nakoniec som za snúbencovým chrbtom spravila niečo, čo nám zmenilo život

S Martinom sme žili pod jednou strechou niekoľko rokov, kým ma konečne požiadal o ruku. Bola som šťastná, ale len dovtedy, dokedy nevytiahol prsteň.

Toto som sa rozhodla spraviť

Toto som sa rozhodla spraviť

Zdroj: Profimedia

Neverila som tomu, že po siedmich rokoch spoločného života nepozná môj vkus a s výberom to úplne prestrelil. Mala som rada minimalistické veci a prsteň, ktorý mi dal, mal ďaleko od šperkov, ktoré som zvykla nosiť.

Čítajte aj: Manželovi poslala asistentka fotku z dovolenky v bikinách: Vysvetlil mi to takto po svojom, no neviem, či mu dôverovať

Vedela som, že sa musel dlho odhodlávať na tento dôležitý krok a preto som mu nemohla povedať, že prsteň, ktorý mi dal je iný, ako by som chcela. Nejde o to, že by som bola extrémne náročná, ale na doplnky si potrpím. Namiesto výrazných a veľkých kúskov mám len zopár malých a jednoduchých. Pre vašu predstavu, ten prsteň bol naozaj veľký a v jeho strede sa vynímal veľký a výrazný diamant. Keď som sa ho neskôr pýtala, či nestál príliš veľa peňazí, povedal, že na neho šetril posledné tri roky, odkedy vedel, že si ma vezme. Práve kvôli týmto slovám ma to celé mrzelo ešte viac ako predtým. 

Toto som sa rozhodla spraviť

Prekvapilo ma, že týždeň po zásnubách začal hovoriť o svadbe a o tom, že by sme vraj nemali čakať a mali by sme si ju spraviť čo najskôr, keďže vie, že po nej už roky túžim. Bola som za, hoci som vedela, že nemáme na to príliš veľký rozpočet. Keďže chcel, aby bolo všetko dokonalé, povedal mi, že si vezme na to pôžičku od rodičov. Ich vzťah bol však veľmi zvláštny a hoci sa mali dobre po finančnej stránke, Martin chcel byť vždy nezávislý. Nemohla som to dopustiť a zistila som si cenu prsteňa. Suma ma naozaj šokovala a preto som sa ho rozhodla vrátiť späť. Nechcela som to robiť za jeho chrbtom a o všetkom som mu povedala. Najskôr nesúhlasil, ale keď zistil, že túžim po niečom menšom a klasickejšom, nenamietal a sám ma vzal do obchodu, aby som si vybrala. 

Prečítajte si: Najbizarnejšie povery o svadbe: Ak budete mať svadbu v tomto mesiaci, vaše manželstvo vraj nevydrží dlho

Nakoniec sme si z peňazí za prsteň zorganizovali svadbu a ja mám dnes na ruke prsteň, ktorý sa mi páči a po svojom boku milujúceho manžela, pred ktorým neskrývam žiadne tajomstvá. Pamätajte, že ak vás miluje, akceptuje vaše rozhodnutie aj vkus. Dôležité je otvorene komunikovať a neskrývať skutočné pocity a túžby.

Povedali by ste svojmu partnerovi, že sa vám nepáči zásnubný prsteň, ktorý vám dal?

ak by sa mi nepáčil, tak áno
128
nie, nehodí sa to
49
záleží to od situácie
61
Hlasovalo: 238

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba