Presunúť na hlavný obsah

Môj muž sa v prítomnosti žien rád vyťahuje: Zrejme má milenky, no kvôli tomuto sa s ním nechcem rozviesť

Feminity

Náš vzťah vždy vyzeral ako vystrihnutý z romantického filmu. Boli sme dokonalá rodina. Aspoň ja som si to myslela. Až teraz som pochopila, ako veľmi som sa roky mýlila.

Jakub bol mojou osudovou láskou. Poznali sme sa od strednej školy, chodili spolu na výšku a s červeným diplomom prišlo aj to najromatickejšie požiadanie o ruku. Môj Jakub bol perfektný. Láskavý, pozorný, nežný, chápavý. Vždy som sa pri ňom cítila ako princezná. Rok po svadbe som otehotnela a narodil sa nám Paľko. A práve vtedy nastal obrovský zlom.

Začalo to nevinne

Muž, ktorého som milovala a nevedela som si život bez neho predstaviť je dnes pre mňa ako cudzí človek. No napriek tomu s ním žijem. Pýtate sa, čo sa zmenilo? Ako sa chlap lusknutím presta zmení z dokonalého manžela na človeka, ktorého v podstate neviete ani vystáť? Veľmi ľahko. Po tom čo sa Paľko narodil, začal Jakub oveľa častejšie chodiť von. S kamarátmi na pivo, na motokáry, na paintball, či do posilky. Vždy sa niečo našlo. Počas jeho výjazdov sa vždy rád prezentoval pred ženami. A to pri akejkoľvek príležitosti. Nakoľko je úspešný architekt a v našom meste ho veľa ľudí pozná, nemal s tým najmenší problém. Sama by som na to nikdy neprišla, no raz ho náš spoločný kamarát pri dverách domu upozorňoval, že by mohol prestať ohurovať čašníčky rečami, keď má doma ženu a trojročného syna. Samozrejme s istou dávkou nadsázky, ako to muži zvyčajne robia.

Snažila som sa to ignorovať 

V tom momente som to neriešila. Len som si v duchu povedala, že je to chlap, všetci to robia. Majú potrebu zvyšovať si ego. Keď sa Paľko narodil, bolo prirodzené, že som viac pozornosti venovala malému ako Jakubovi. Ten si to začal kompenzovať po svojom. Nevedel pochopiť, že už nie sme len ja a on, ale že sme traja. 

Miloval pozornosť žien

Časom som si manžela, predsa len začala viac všímať. Ako sa správa, ako vystupuje a bola som v šoku. Jakub koketoval úplne bežne aj v mojej prítomnosti. Na našom rodinnom obede, rozprával mladej ”žabe” za barom, aké auto si najnovšie objednal, že si chce kúpiť motorku, ale jeho žena je proti tomu. A ja som sedela pol metra od neho. No Kubovi to vôbec nevadilo. Z pozorného manžela a milujúceho otca sa stal chlap, ktorého zaujímalo jediné. Byť perfektný. No v očiach cudzích žien. Nie jeho vlastnej manželky

Roky som žila v klamstve

Doma som našla niekoľko sim kariet, na výpisoch z účtov boli zaplatené noci v hoteloch, kde som s ním ja nebola. Vtedy som pochopila, že za tým nebude len zvyšovanie ega. Bolo mi jasné, že má milenky. Náš syn má 5 rokov a z toho už dva viem, že môj muž spáva s inými ženami. A čo som urobila? Vôbec nič. Malý potrebuje otca a chcem aby vyrastal v úplnej rodine. Keď bude mať 18 - násť, Jakuba opustím.

No dovtedy budem jednoducho žiť vedľa človeka, ku ktorému už nič necítim. Pre svojho syna som ochotná urobiť všetko. Hoci sa aj každý deň usmievať na muža, ktorý mi zlomil srdce a nemôžem ho ani vystáť. Paradoxom toho celého je, že on nič netuší. A myslí si, že mu bezhranične dôverujem. 

- Najčítanejšie -