Presunúť na hlavný obsah

Môj muž si na mne všimol túto zmenu: Práve tá bola znakom, že ho už nemilujem

Partnerské vzťahy

Hoci bol náš vzťah dlhé roky v poriadku, v poslednej dobe som už taká šťastná a spokojná nebola. Napriek tomu som sa dlho túto zmenu snažila skrývať, pretože som Dodovi nechcela ublížiť.

Nikdy som si za tých šesť rokov nemyslela, že sa nakoniec rozídeme. Najhoršie bolo, že sa s tým Dodo dodnes nevysporiadal. To, ako si problém vo vzťahu však on sám všimol mňa samú prekvapilo.

Mohlo by vás zaujímať: Viete, s akým mužom máte dočinenia? Dve veci si musíte všimnúť čo najskôr

Môj dnes už bývalý partner patril medzi mužov, ktorí sa dokážu vyrovnať s akoukoľvek situáciou. Nič ho nedokázalo zastaviť, zlomiť, či prekvapiť. Jednoducho bol vyrovnaný a pokojný človek. Napriek tomu, že na našom vzťahu nič zlé nebolo, prestala som ho po šiestich rokoch milovať. 

Bývali sme spolu a na spoločný život sme si veľmi rýchlo už po pár mesiacoch vzťahu zvykli. Kým ja som trochu viac energická a dominantná povaha, on bol ten, ktorý sa ma snažil dať do pohody a všetky problémy vyriešiť bez zbytočných hádok. Najskôr som toto jeho správanie ocenila, ale neskôr mi to prišlo príliš ideálne a dokonalé. Viem, že v živote nič dokonalé nie je a preto ma nebavilo predstierať, že som sa cez niečo preniesla, alebo, že mi niečo nevadí, keď som vedela, že opak je pravdou. Časom som sa cítila, akoby sme zostarli o sto rokov a môj muž si tento náš stereotyp a žiadne výrazné zmeny užíval. Nebolo by na tom nič zlé, keby z nášho vzťahu spolu s jeho bezproblémovou povahou nezmizla aj vášeň, vzrušenie a dobrodružstvo. Akýkoľvek môj nápad na nejakú aktivitu zmietol zo stola a vždy chcel robiť iba to, čo mal overené a čo sme predtým spolu vyskúšali. Neboli to iba dovolenky, ale aj rovnaké miesta na večeru, stretávanie sa s rovnakými ľuďmi a ten istý režim každý deň. Jednoducho ma to prestalo baviť a keď som videla, že moje nápady sa nestretli s pochopením, citovo som sa začala odcudzovať. Okrem toho ma ani po šiestich rokoch nedokázal požiadať o ruku, lebo vraj ešte nebol pripravený. Už ma nebavilo čakať.

Podľa tohto prišiel na to, že náš vzťah má problém

Nevedela som, ako to ukončiť a preto som to radšej nechala tak. Avšak trávila som viac a viac času svojimi aktivitami a spoločný čas som si už tak veľmi neužívala. Na jednom z firemných večierkov som si všimla, že Dodova kolegyňa sa správala ku nemu až príliš priateľsky a mne to vôbec nevadilo. Keďže ma poznal a vedel, aká som žiarlivá, celé mu to asi nesedelo. Ešte v ten večer sa ma pýtal, či mi neprekážalo to, ako sa dotyčná správala. Ja som však zareagovala úplne normálne a povedala, že mi to je jedno. Už som na neho nežiarlila a úprimne mi bolo jedno s kým trávi čas. Nikdy nezabudnem na jeho vetu: "Keď ti na tom už nezáleží, asi máme problém." Nepovedala som nič, iba som sa uložila do postele a zaspala. Na druhý deň mi nechal lístok na nočnom stolíku a ruže. Večer sa chcel o všetkom rozprávať a problém vyriešiť. Ja som však už viac nemala záujem...

Čítajte aj: 5 vecí, ktoré na mužovi nikdy nemeňte: Držte sa našich zásad a zaručene si ho udržíte pri sebe

Opustili by ste takýto typ muža, kvôli rovnakému dôvodu tak, ako aj naša čitateľka?

spolu hlasovalo 628 ľudí

áno
284
nie
344

- Najčítanejšie -