Presunúť na hlavný obsah

Moja vlastná sestra ma vtiahla do svojho nepodareného vzťahu a urobila zo mňa tú najhoršiu

Sex a vzťahy

Niekedy sa ani vlastnej rodine nezavďačíte. Práve Marikin príbeh je toto dôkazom. Hoci na svoju mladšiu sestru vždy doplácala, v dospelosti sa ňou nechala zmanipulovať tak, že vinnou sa stala ona.

Bola to predsa moja mladšia sestra

„Moja mladšia sestra  Veronika bola vždy priam brilantná v tom, ako dostať ľudí na svoju stranu. Rodičov vždy zmanipulovala, aby dostala, čo chcela. Mňa vždy využívala, aby zakryla svoje chyby a hlúposti, ktoré navymýšľala.  Dokonca som bola taká hlúpa, že som brala na seba jej „prúsery“, lebo som ju stále obhajovala, pretože som ju jednoducho mala rada. Bola to predsa moja sestra. Pokladala som to za samozrejmé,“ rozpráva na úvod Marika (30). 

Mohlo by vás zaujímať: Matka vždy uprednostňovala moju sestru: Tá jej nakoniec urobila takúto hanbu, no matka ju ešte prekonala

Jeden horší než ten druhý

Doposiaľ tu boli situácie, ktoré sa dali zvládnuť. Nepríjemné, kedy musela Marika svoju sestru kryť alebo klamať, a hoci to nerobila s radosťou a vždy jej opakovala, že už musí konečne dospieť, opakovalo sa to dokola. Veronika jej prisľúbila, že sa zmení, ale nikdy sa o to ani nepokúsila. No skutočný problém nastal vtedy, keď  sa Veronika rozhodla pre vzťah so sukničkárom Marošom. „Doposiaľ mala moja mladšia sestra nespočetne veľa vzťahov a jeden horší než ten druhý. Vždy sa to skončilo plačom a prísľubom, že nabudúce bude opatrnejšia. No vždy prišla s novým objavom, pri ktorom prisahala, že to je ten pravý. Akoby nedokázala byť ani na chvíľu sama a potrebovala, aby ju niekto chcel, obdivoval, miloval...“, prezrádza šťastne vydatá Marika. 

Čítajte tiež: Neustále som vo vzťahu vyťahovala jeho ex a porovnávala sa s nimi: Môj partner nakoniec zareagoval takto

Sestrin priateľ po mne neváhal vyštartovať

„S Marošom to bolo zase o tom istom. Ona sa mu predkladala a robila všetko pre to, aby bol šťastný, aby ju chcel, pričom on hľadal potešenie aj v náručí iných cudzích žien. Vrchol drzosti bol, keď som ich len kvôli Veronike pozvala k nám na večeru a on ma v kuchyni začal baliť, dokonca neváhal použiť ani vulgárne slová a gestá. Nemohla so uveriť, že je moja sestra taká slepá. Hneď na druhý deň som jej všetko povedala, a verila, že ho po tomto pošle kade ľahšie,“ spomína na nepeknú situáciu Marika ďalej. 

Neprehliadnite: S bratovou priateľkou sme boli ako sestry: Po tomto šak už viem, že podobnú chybu už nikdy neurobím

Nečakané prekvapenie 

O to väčšie bolo Marikine prekvapenie, keď ju na druhý deň konfrontoval jej manžel, že za ním bola Veronika a upozornila ho, aby si dával na svoju ženu pozor, pretože si robí zálusk na jej Maroška. „Bola som v šoku. Nielenže si ma dovolila neprávom očierňovať u vlastného manžela, ale ešte mi aj bez hanby prisúdiť rolu rozvračačky rodiny. Namiesto toho, aby sa porátala s Marošom, rozhodla sa mu veriť tie jeho výmysly  a mňa obviniť, že jej ho chcem zviesť. Po tomto som ju viac nechcela vidieť. Hoci ma to bolelo a bolí dodnes, keďže sa mi viac neozvala, nemienim sa nechávať viac manipulovať a zaťahovať do jej života plného klamstiev. Keďže ona sama u nevie, čo je a čo nie je pravda...,“ dodáva na záver sklamaná Marika.