Na tomto mieste by ste nikdy nemali jesť: Šéfkuchár Gordon Ramsay vás svojimi slovami poriadne prekvapí

Celebritný šéfkuchár Gordon Ramsay patrí medzi najlepších kuchárov na svete. Nie je to však len vďaka jeho talentu, ale aj nekompromisnému prístupu, ktorý má ku jedlu a celkovej kvalite varenia.

Na tomto mieste by Gordon nejedol

Na tomto mieste by Gordon nejedol

Zdroj: Profimedia

Každý človek má úplne iné chute, iný prístup ku vareniu a celkovo ku jedlu. Gordon Ramsay však inšpiruje mnohých. Je výborný kuchár, skvelý otec a motivátor. Práve preto si ľudia jeho rady týkajúce sa jedla a varenia berú k srdcu.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Zažite neopakovateľnú atmosféru v bare FACH, v ktorom vám namiešajú jedinečné drinky podľa vašej chuti

Šéfkuchár Gordon Ramsay sa pred istým časom v rozhovore priznal, že na jednom mieste na svete by nikdy v živote nejedol. Dôvodom nebola žiadna extrémna chuť jedla, či šialené prílohy, ale kvalita ponúkaného jedla.

Na tomto mieste by sa Gordon nikdy nenajedol

Pre internetovú stránku Refinery29 šéfkuchár priznal to, na akom mieste by nikdy nejedol: "Neexistuje ani tá najmenšia šanca na to, aby som jedol na palube lietadla." Svoje slová aj dostatočne vysvetlil: "Pracoval som pre letecké spoločnosti 10 rokov, takže viem, kde toto jedlo bolo, kam smerovalo a tiež to, ako dlho trvá, kým sa jedlo dostane na palubu."

Práve preto, že sám Gordon pracoval v tejto oblasti vie, ako to chodí a čo sa v konečnom dôsledku ľuďom ponúka a servíruje. O tento problém má však šéfkuchár postarané, keďže má v Londýne na letisku svoju vlastnú reštauráciu. Vždy pred letom si rád dopraje niečo malé a chutné, čo ho zasýti a zároveň nezaťaží žalúdok a trávenie. Pre Refinery29 povedal tiež to, že keď cestuje väčšinou rád siahne po dobrom výbere talianskeho mäsa, malom pohári červeného vína, či ovocí so syrom. Gordon jednoducho vie, čo je dobré a hlavne kvalitné.

Čítajte aj: Šéfkuchár Martin Záhumenský žije so snúbenicou v Toskánsku: Takto sa spoločne dopĺňajú a žijú naozaj šťastný život

Pokiaľ sa chystáte v najbližšom čase na dovolenku, či len na pracovný let, zvážte si, čo si so sebou pribalíte. Niekedy vám totižto na palube postačí nejaký malý zdravý snack, oriešky, smoothie, či ovocie. Hlavne to príliš neprežeňte s ťažko stráviteľnými jedlami, či inými nezdravými voľbami. Veľa energie počas letu aj tak zo seba nevydáte, tak radšej zvoľte overenú cestu v stravovaní sa, na ktorej platí to, že menej je viac.

Zvyknete jedávať hotové jedlá v lietadle?

áno
93
nie
50
Hlasovalo: 143

Foto:
Profimedia, SITA
Zdroj:
DD, refinery29.com

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba