Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Módna návrhárka Petra Kubíková o novej kolekcii: Prípravy na Fashion LIVE 2017! v plnom prúde!

Feminity TV

V ateliéri módnej návrhárky Petry Kubíkovej sme sa dozvedeli viac o jej pripravovanej kolekcii, ktorú predstaví o necelý mesiac na každoročne očakávanej módnej šou s názvom Fashion LIVE!

Pri vstupe do krásnych priestorov ateliéru Petry Kubíkovej sme okúsili reálnu atmosféru pri príprave jej novej kolekcie. Takmer hotové kabáty na figurínach, šijací stroj, žehlička, nástenka plná inšpirácie a kusy látok, z ktorých bude raz nejaký model. Talentovaná návrhárka nám ukázala pár kúskov z jej novej kolekcie a porozprávala nám tiež o tom, ako zvláda skĺbiť prípravu modelov a starostlivosť o malé dieťa. 

Mohlo by vás zaujímať: Fashion LIVE! 2017 prichádza v novom tajomnom šate. Inšpirovaný je víťaznou kolekciou NOIR od dizajnérky Andrey Pojezdálovej.

FEMINITY TV: Pozrite si celý rozhovor s módnou návrhárkou Petrou Kubíkovou, ktorá nám porozprávala o prípravách novej kolekcie

Okrúhly piaty ročník najväčšieho módneho podujatia na Slovensku – Fashion LIVE! je už za dverami a my vám predstavíme módnu návrhárku, ktorá bude súčasťou známej módnej šou so svojou novou kolekciou. Trojdňový módny maratón bude už tradične prebiehať v priestoroch Starej tržnice od 18. do 20. októbra 2017. Petra Kubíková nám v rozhovore prezradila, ako prebiehajú prípravy na túto módnu udalosť, aj to, ktorý ročník Fashion LIVE! to pre ňu bude.

Modely si šije sama

Módna návrhárka Petra Kubíková pre Feminity prezradila viac. „Príprava je veľmi náročná. Už v januári som začala rozmýšľať o tom, čím sa budem inšpirovať, a aké materiály budem používať.  Tým, že mám malé dieťa, 8-mesačné, tak je to oveľa náročnejšie, ako som si myslela. Mám tento rok aj stážistku, ktorá mi pomáha a modely si šijem sama,“ začala sympatická brunetka. 

Japonská estetika

Na módnom podujtí Fashion LIVE! 2017 predstaví novú kolekciu, kde ani tento rok nebudú chýbať jej špecifické kabáty. „Myslím si , že nikto nebude prekvapený, že opäť to budú kabáty, pretože tie sú pre moju tvorbu špecifické. Je to kolekcia jeseň/ zima 2018 a viac ako polovica odevov budú práve kabáty. Opäť je tam cítiť japonskú estetiku . Farebnosť je monochrómna, ale samozrejme tam budú aj tie geometrické vzory. Ja mám veľmi rada pásiky a kocky, ktoré nebudú chýbať ani tento rok,“ vysvetlila. 

Návrhárka a mamička na plný úväzok

Popri príprave novej kolekcie stíha aj starostlivosť o 8-mesačného syna. Zaujímalo nás, ako je možné skĺbiť náročnú prácu návrhárky s mamičkovskými povinnosťami. „Je to moje prvé dieťa a ja som mala rôzne predstavy predtým, že aké to bude. Myslela som si, že sa bude hrať v ohrádke, ale je to naozaj zložitejšie, hlavne teraz, keď on chodí a všetko berie. On je rád, keď tu môže loziť, len na tie špendlíky si musím dávať pozor,“ dodala s úsmevom.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus