Presunúť na hlavný obsah

Jesenný detox hrubého čreva vám prospeje: Takto očistíte vaše telo od toxínov a dostanete sa opäť do formy

Feminity

Urobte niečo pre svoje telo a dostaňte sa pred zimou do formy tak, že vás vírusy budú z ďaleka obchádzať. Vyskúšajte s nami niekoľko účinných spôsobov očisty tela. Zbavia vás všetkých škodlivín a navyše vás dokážu nabiť novou energiou!

Trápi vás únava, bolesti hlavy, zmeny nálad, migrény, či akné? Tieto signály svojho tela by ste rozhodne nemali ignorovať. Postačí celkom malá zmena životného štýlu a budete sa cítiť oveľa lepšie. Základom je zbaviť telo toxínov.  

Zázračná citrónová voda

Na jeseň je ideálne začať deň tým, že si pripravíte jednoduchý detoxikačný nápoj. Teplú vodu zmiešate so šťavou z citróna  a nalačno vypijete. Pokiaľ si z toho urobíte pravidelný rituál, vaša pečeň sa postupne dokáže zbaviť všetkých toxínov. Ak si navyše k raňajkám pripravíte aj čerstvý bylinkový čaj, ste na najlepšej ceste k prírodnej očiste organizmu. Stavte na žihľavu, echinaceu, či koreň z púpavy. Ráno sa snažte vyhnúť zelenému čaju, dokáže totiž zaťažiť žalúdok. Ak mu neviete odolať, doprajte si ho až v čase obeda namiesto kávy. 

Dostaňte hrubé črevo do formy

Počas detoxikácie platí jedno zásadné pravidlo. Zamerajte svoju pozornosť na hrubé črevo. Práve v ňom sa pri nevhodnom životnom štýle hromadí odpad z celého tela. Ak nedokáže odísť z organizmu prirodzenou cestou, začínajú nás trápiť zdravotné problémy. Vyhnite sa všetkým rafinovaným, priemyselne spracovaným potravinám, vyprážaným, tučným jedlám. Určite je potrebné obmedziť prísun kofeínu a alkoholu. Ovocie si doprajte skôr dopoludnia a vyberajte si sezónne druhy ako sú jablká, či hrozno. Čo by ste obmedzovať určite nemali je vláknina. Tá je kľúčová pre zdravé a kvalitné trávenie. Vláknina čistí črevá od zvyšných usadenín a od nestrávených kúskov potravy. Jej skvelým zdrojom je chlorella a spirulina. 

Nezabúdajte sa hýbať

Pohyb na čerstvom vzduchu je tiež veľmi dôležitý. Úplne postačia prechádzky prírodou, či jóga. Pri detoxikácii by ste mali veľa relaxovať a odpočívať. Takže zabudnite na akčný beh, či posilňovanie. V tomto období je nutné spomaliť životné tempo. Len tak sa dokážete dostať opäť do formy. A vždy myslite pozitívne. S touto kombináciou zvládnete jesenné obdobie s úsmevom na perách a ešte sa aj budete cítiť skvele. Tak do toho, všetko závisí len na vás!

 

- Najčítanejšie -