Presunúť na hlavný obsah

Sebavedomého muža a gentlemana vychovávate iba vy sama: Vďaka týmto krokom sa vám to podarí

Rodinné vzťahy

To, že je na svete stále menej gentlemanov a mužov, ktorí by si vážili ženy je z veľkej časti odraz výchovy. Všetko to, ako sa muž neskôr správa, totižto začína doma a v jeho blízkom okolí.

Nielen pre ženy, ale rovnako aj pre mužov je dôležité a podstatné, v akom prostredí vyrastali. Práve tam sa naučili všetky základy, ktoré si neskôr ponesú so sebou ďalej. Aj z vášho malého syna bude raz dospelý človek, preto si dajte na výchove a istých krokoch záležať.

Čítajte aj: Môj syn býval často chorý, kompenzoval si tým nedostatok lásky: Až toto mi otvorilo oči

Dôležitá je slušnosť a spôsob, akým komunikujete

Možno sa vám to bude zdať, ako nepodstatná vec, ale dieťa všetko sleduje a všíma si hlavne to, ako vy sama komunikujete s ním, s jeho otcom, či okolím. Snažte sa preto byť vždy slušná, zdvorilá a hlavne si dajte pozor na slovník. Keď má váš malý syn už odmalička tento obraz pred sebou, neskôr sa ním nechá aj on sám inšpirovať.

Dajte mu možnosť pomáhať

Vždy, keď sa naskytne príležitosť na to, aby vám váš syn s niečím pomohol, nebráňte mu v tom. Rovnako je to aj v prípade jeho kamarátov, či okolia. Jednoducho mu ukážte, aké dôležité je pomáhať bez toho, aby niečo očakával naspäť.

Naučte ho, ako sa správať počas stolovania

Aj taká maličkosť ako stolovanie môže vášho syna veľa naučiť. Ukážte mu, čo sa smie a čo je neslušné. Rovnako ho počas stolovania naučte, že do rečí sa neskáče a že ženám sa v istých situáciách dáva prednosť. To neplatí iba počas stolovania, ale celkovo samozrejme.

Nechajte ho robiť chyby

Nesnažte sa ho držať v bavlnke a vo svete, kde neprichádza do kontaktu aj so situáciami, na ktoré zvyknutý nie je. Áno, nechajte ho učiť sa na vlastných chybách a malých zlyhaniach. Rovnako ho naučte niesť zodpovednosť za to, čo urobí. Raz predsa chcete, aby čelil životu aj on sám.

Naučte ho, ako byť priamy, odvážny a aké dôležité je načasovanie

Jedna dôležitá vec u mužov je dochvíľnosť. Okrem toho je to priame a seriózne jednanie s ľuďmi a odvaha. Postavte ho pred situácie, v ktorých si všetky tieto veci môže otestovať, vyskúšať a veľa sa naučiť.

Zapíšte ho na nejaký šport

Športovci sú vo všeobecnosti veľkou inšpiráciou. Tvrdá práca, súťaživosť a odhodlanie. Toto všetko sa môže naučiť vďaka športu aj váš vlastný syn. 

Inšpirujte sa: Jednu vec naučte svoju dcéru čo najskôr: Neskôr vám za ňu bude určite vďačná!

Nechajte ho, aby trávil veľa času s vaším manželom (jeho otcom)

Práve otec je najlepším príkladom pre každého syna. Je to jeho vzor, opora a niekto, kým raz chce každý malý chlapec byť. Preto im ich spoločný čas neberte.

Myslíte si, že sú spomenuté veci vo výchove syna dôležité?

spolu hlasovalo 114 ľudí

áno
112
nie
2

- Najčítanejšie -