Presunúť na hlavný obsah

10 vecí, s ktorými musíte rátať, keď sa rozhodnete udržiavať vzťah kvôli dieťaťu: Toto stojí za zváženie!

Sex a vzťahy

Zostať v nefungujúcom vzťahu len kvôli dieťaťu je jedno z naozaj veľmi zložitých rozhodnutí, v ktorom by sa nechcela ocitnúť ani jedna z nás. Ak však napokon idete do toho, majte na pamäti toto...

Udržať vzťah len kvôli dieťaťu či deťom je pre niektoré z nás nemysliteľné, avšak verte či nie, mnohé sa o to pokúšajú celé roky. Sú však isté veci, s ktorými musí žena rátať, ak sa raz rozhodne do toho ísť. 

1. Jeho vzťah/správanie k vám sa preto nezmení

Inými slovami, ak ste boli pre neho vzduch predtým, nečakajte, že vaša obeť kvôli šťastiu vašich spoločných detí ho prinúti zmeniť jeho city alebo vás dokonca začne milovať. Toto by ste si mali uvedomiť ako prvé. 

Mohlo by vás zaujmať: Prečo si ženy myslia, že zmenia muža svojich snov? Vďaka tejto vlastnosti váš vzťah nebude fungovať

2. Ľúbostný život na bode mraze

Ak váš vzťah bude naďalej nefungujúci a s manželom ste nemali ani predtým ani teraz intímny život, mali by ste začať hľadať iné alternatívy,  pretože šanca, že sa váš milostný život obnoví, ak niekedy vôbec nejaký bol, je viac než malá. 

3. Ďalší život vášho partnera

Hoci nechceme byť negatívni, predsa len ani táto téma nie je zvlášť pozitívna. Takže musíte rátať aj s možnosťou, že váš ctený manžel si časom, ak už ju nemá, nájde milenku. Preto si budete musieť zvykať na tento dlhodobý trojuholník. Alebo nakoniec podľahnete a nájdete si milenca aj vy, predsa len, aj my ženy predsa máme svoje potreby. 

4. Možné výčitky svedomia

Keďže nevera však nie je pre každú z nás, a napriek tomu jej podľahneme, môžeme mať potom výčitky svedomia nielen voči sebe ale aj spomínaným deťom. Že napríklad čas, ktorý by sme mohli venovať im, sa rozhodneme venovať milencovi. Pretože či chceme alebo nie, nie sme len matky, ale stále aj ženy.  

5. Odsudzovanie 

Aj sa rozhodneme zdeliť svetu ako to s vaším udržaním manželstva kvôli deťom je, potom sa musíte pripraviť aj na to, že nie všetci vás za toto rozhodnutie budú obdivovať. Dnes je skôr trendom, že by ste predsa v nefungujúcom vzťahu nemali zostávať ani kvôli deťom. Rovnako vás však môže odsudzovať rodina, ak sa priznáte, že s manželom žijete síce pod jednou strechou, ale každý máte iného partnera, milenca. 

Čítajte tiež: Zmeny, ktoré si všimnete na svojom mužovi čo najskôr: Ak robí toto, asi mu nie je s vami najlepšie!

6. Pocit hanby a ľútosti

Ak dôjde k druhému scenáru, potom sa môže dostaviť aj pocit hanby, ktorý nie je ničím príjemný, že musíte práve vy žiť takto a s tým súvisiace otázky sebaľútosti, prečo práve ja...

7. Nedobrý príklad ideálnej rodiny pre dieťa

Jedna vec je však istá... Tým, že budete žiť v nefungujúcom vzťahu, dávate tak zlý príklad práve svojim deťom, ktoré môžu nadobudnúť pocit, že takto je normálne sa k partnerovi správať. Veď to predsa videli doma. 

8. Výčitky zo strany dospelého dieťaťa

Nemusí, ale môže sa stať aj tá vec, že vaše dospelé dieťa vás raz bude bombardovať výčitkami svedomia, ako ste len mohli takto celé roky žiť. Nuž darmo mu budete vysvetľovať, že ste vo vzťahu zostali len kvôli nim, ak vám povedia, že kvôli nim ste teda radšej fakt nemuseli, pretože ich detstvo aj tak nebolo dobré kvôli tomu, ako ste ako rodina fungovali, či skôr nefungovali. 

9. Raz aj tak výjdu z rodičovského hniezda

Napokon aj tak deti vyrastú a či chcete alebo nie, väčšinou odídu, aby si žili po svojom. Vtedy si uvedomíte, že máte ešte stále kus života pred sebou, ale nemáte sa s kým oň podeliť. 

Neprehliadnite: Zmena, ktorú som si uvedomila príliš neskoro: Ak robí váš muž zrazu toto, zbystrite

10. Samota na staré kolená

Ak aj potom, čo deti odídu a vy sa rozhodnete ostať s manželom v nefungujúcom vzťahu, veď predsa, keď ste to vydržali tak dlho, hádam sa nebudete teraz na staré kolená rozvádzať, musíte rátať aj so samotou. Pokiaľ si čas nevyplníte nejakými záľubami. Avšak ani tie vám bohužiaľ nezaručia, že keď si večer ľahnete do postele, nebudete sa stále cítiť sama.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe