Presunúť na hlavný obsah

Títo muži sa rozvádzajú po 50-tke a hľadajú si partnerky vo veku svojich detí: Skutočne je manželstvo len prežitok?

Feminity

Vyzerajú perfektne, sú v najlepšom veku, majú veľa skúseností a zároveň dosť energie na rozdávanie. Títo muži majú po päťdesiatke, no randia so ženami vo veku svojich detí. Dokonca sa cítia v najlepšej forme a zbaliť mladú ”žabu” im rozhodne nerobí žiaden problém.

Milan má 54 rokov, no randí zásadne so ženami, ktoré sú aspoň o polovicu mladšie ako on. Vek pre neho nie je prekážkou. Práve naopak, čím mladšia, tým lepšie. Milan totiž tvrdí, že nestarne. ”Každým rokom sa cíti mladším, najmä od doby, kedy som sa rozviedol po 25 rokoch.” Z predchádzajúceho vzťahu má 19 ročnú dcéru a 22 ročného syna. A partnerky si zásadne hľadá práve v tomto vekovom rozmedzí.  

Títo muži túžia po voľnosti

Jeho predstavy naplnila mladučká Olívia, ktorá má tesne po osemnástke. ”Je úžasná, krásna, sexi, energická a nechce odo mňa nič záväzné. Úplne jej stačí, ak ju vezmem dvakrát do týždňa na večeru a nejaké nákupy. Netlačí na veci, nič mi nevyčíta a je tu, keď ju potrebujem”. Práve to sú najväčšie plusy, ktoré Milan vidí na vzťahu s mladšími partnerkami. Nemajú ešte potrebu usadiť sa a viazať sa. ”Moja žena mi vždy niečo vyčítala. Keď som prišiel neskoro domov z práce, už bol oheň na streche, pivo s kamarátmi predstavovalo tiež problém, rovnako ako to, keď som išiel do fitka. Vždy mala pocit, že svoj voľný čas musím tráviť s ňou. No ja som potreboval aj priestor sám pre seba. A Olívia to chápe.”

Budúcnosť neriešia 

Áno, osemnásťročná baba má iné požiadavky na partnera ako žena v zrelšom veku. No aj tie čerstvé ”žaby” po maturite raz zatúžia po materstve, teple domova a rodine. Presne po tom istom, prečo niektorí dnešní päťdesiatnici opúšťajú svoje partnerky. Otázkou je, čo títo ”večne mladí” muži urobia neskôr. Lebo jedno je isté. Po záväzkoch rozhodne netúžia. ”Ak na mňa začne Olívia vyvíjať nátlak napríklad v súvislosti s otázkou založenia rodiny, jednoducho sa zbalím a odídem. Nemám čo riešiť. Rozhodol som sa, že chcem žiť pre daný moment. A presne takto mi to vyhovuje,” hovorí Milan. Nuž pohľad na život máme každý iný, to je jasné. Uvidíme, či však títo muži touto fomou dokážu nájsť životné šťastie. Nielen teraz. Ale napríklad o 15 rokov. Keď už tie mladé osemnástky budú zase randiť s inými. 

- Najčítanejšie -