Presunúť na hlavný obsah

Kvalita spánku závisí od tohto výpočtu: Niekedy stačia aj 4 hodiny, ak idete spať o tomto čase

Zdravie

Občas sa asi aj vám stane, že jednoducho nemáte šancu spať ideálnych 7 až 8 hodín v noci. Napriek tomu nemusíte byť kvôli tomu v strese, pokiaľ dodržíte jeden dôležitý výpočet.

Pokiaľ konečne túžite po tom, aby ste sa poriadne vyspali, dodržte jednu vec. Máme pre vás výpočet, podľa ktorého zistíte to, kedy musíte ísť do postele na to, aby ste sa vyspali a vstali v konkrétnu hodinu. Vyskúšate?

Mohlo by vás zaujímať aj: Vďaka týmto krokom sa vyhnete vyhoreniu v práci: Zaručia vám menej stresu a väčšiu motiváciu

Kvalita spánku závisí v prvom rade od toho kedy idete spať. Potom to stojí aj na tom, ako dlho spíte, kedy sa zobudíte, či máte pravidelný režim, od veľkostii večere a tiež od psychického stavu v akom sa nachádzate. Dodržte tento výpočet a vaše rána sa zmenia.

Spánkový interval

Každému človeku zaberie to, kedy zaspí približne 15 minút odvtedy, čo si ľahne do postele. Práve preto musíte počas výpočtu zohladniť aj tento malý fakt. Najdôležitejšie však je, aby ste dodržali dĺžku cyklov, ktoré počas spánku prebiehajú. Jeden spánkový cyklus trvá 90 minút a ideálny spánok by mal obsahovať 5 až 6 takýchto cyklov. Avšak, ak náhodou zaspíte neskôr, alebo sa vám nepodarí spať tak dlho, dodržte aspoň to, aby ste cyklus vždy celý dospali a následne na to sa zobudili. Spánkový cyklus musí byť vždy ukončený a nemali by ste sa budiť v jeho strede. Tento cyklus si vynásobte a zistite tak, kedy ísť spať na to, aby ste sa zobudili vtedy keď ďalší z prebiehajúcich cyklov skončí. 

Ako na to?

Ako príklad si uvedieme fakt, že musíte vstať o 7:00 ráno. V tom prípade by ste mali ísť do postele v nasledujúcich časoch: 21:45, 23:15, 00:45, 2:15, 3:45 alebo dokonca aj 5:15 ráno. To sú ideálne časy, ktoré keď zrátate spolu s 15-timi minútami na zaspatie a spánkovými cyklami budú pre kvalitu vášho spánku nevyhnutné. 

Prečítajte si: Ak sa vám v noci nedarí zaspať, vyskúšajte tento trik: Vďaka nemu sa konečne zbavíte tohto problému

Nezabudnite však ani na to, že vaše telo pravidelný spánok potrebuje a preto ho o túto chvíľu nikdy nukráťte. Pred spaním tiež myslíte na to, že telo už toľko nespaľuje, preto si doprajte len ľahkú večeru a hlavne vypnite čokoľvek, čo by váš nočný pokoj mohlo rušiť. Dobrú noc!

Koľko hodín v noci naozaj spíte?

spolu hlasovalo 586 ľudí

- Najčítanejšie -