Poloha, vďaka ktorej zaspíte takmer okamžite: Najlepšia na uvoľnenie sa aj trávenie

Ak sa pred spaním často prehadzujete a nemôžete zaspať, vyskúšajte túto polohu na spanie, vďaka ktorej by to malo ísť rýchlejšie. Jej benefity časom určite oceníte.

Takto sa vám podarí zaspať rýchlejšie

Takto sa vám podarí zaspať rýchlejšie

Zdroj: Profimedia

Hoci by sa vám mohlo zdať, že poloha, v ktorej zaspíte nie je až tak veľmi podstatná, budete prekvapený. Práve pomocou nej si vaše telo viac oddýchne, neublížite svojej chrbtici a zároveň pomôžete tráveniu. Vyskúšate?

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Sexy zadok a štíhle nohy: Tieto dva cviky si dajte hodinu pred spaním

Ľahnite si na ľavý bok a medzi kolená si dajte vankúš

V tejto pozícií sa vám bude spať oveľa lepšie a okrem toho sa ráno nezobudíte celá polámaná a nevyspatá. Je dôležité, aby ste si medzi kolená vložili väčší vankúš, ktorým pomôžete sebe a zároveň zmenšíte tlak na chrbticu, keďže dosiahnete rovnejšiu pozíciu. Možno sa vám zo začiatku bude zdať zvláštna, ale časom si na ňu zvyknete. Spánok na ľavej strane vám okrem iného urýchli v noci trávenie a ráno budete prekvapená, že necítite žiadne tlaky v žalúdku, či nestrávenú potravu.

Samozrejme, že pre lepší spánok môžete spraviť aj viac vecí. Napríklad si zvyknite na teplú sprchu, ktorú si doprajete hodinu pred spaním, odložte svoj telefón a radšej si prečítajte knihu, nejedzte minimálne dve hodiny pred tým, ako sa chystáte do postele a zabudnite na všetko, čo vás počas dňa vystresovalo, alebo trápilo. Vaše telo potrebuje odpočívať a tak si musíte "vyprázdniť" aj hlavu od negatívnych myšlienok. 

Inšpirujte sa: Koľko hodín denne spíte? Tento fakt veľa napovie nielen o vašom zdravotnom stave, ale aj o povahe

Snažte sa spávať minimálne sedem hodín denne, lebo práve spánok je podstatnou súčasťou zdravého životného štýlu a tiež krásnej postavy. Bez neho to nejde, preto hodiny, ktoré venujete spánku nepodceňujte. Ak náhodou v tejto pozícií nezaspíte, vyskúšajte si nachvíľu ľahnúť na brucho a podložte si brucho vankúšom, aby vaša chrbtica netrpela. Dobrú noc!

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DD

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba