Presunúť na hlavný obsah

To ako počas noci s partnerom spíte, veľa prezrádza o vašom vzájomnom vzťahu: Ako ste na tom?

Sex a vzťahy

Čo myslíte, ktorá spiaca pozícia prezrádza to, či máte jeden k druhému blízky vzťah a naopak, ktorá napovedá, že tam niečo nie je v poriadku?

Spiace pozície patria aké mnohé ďalšie prejavy k reči tela a ako vieme, reč tela dokáže prezradiť mnohé naše vlastnosti, pocity a pod. Toto je niekoľko najobľúbenejších spiacich polôh párov, ktoré vypovedajú o ich vzájomnom vzťahu. Ako ste na tom vy? 

Lyžička alebo lyžička s miernym oddelením

Žena na boku a partner doslova kopírujúci krivky jej tela, poloha pripomínajúca lyžičku, patrí k tým najčastejším v prvých rokoch vzťahu či manželstva. Vypovedá o veľmi blízkom, intímnom vzťahu, v ktorom je citeľná vzájomná dôvera až závislosť. Rovnako ako aj veľký záujem, pozornosť, ktorú preukazujú jeden druhému. Existuje ešte poloha lyžičky len mierne oddelení od seba, kedy muž nie je prilepený na telo partnerky, ale rukou sa dotýka jej bokov, ramien či inej časti tela. Tiež symbolizuje veľkú náklonnosť a city k danej osobe, avšak je skôr bežná po viacerých rokoch spolužitia. 

Neprehliadnite: Koľko hodín denne spíte? Tento fakt veľa napovie nielen o vašom zdravotnom stave, ale aj o povahe

Prenasledovateľ

Poloha, kedy je naopak žena prilepená na telo muža na jeho strane postele, pričom sú obaja v pozícii na boku, označovaná aj ako prenasledovateľ. Symbolizuje, že muž chce priestor, aby mal kvalitný spánok, avšak neznamená to, že ju nemá rád alebo to s ňou nemyslí vážne. O žene to prezrádza, že sa chce maznať a to platí aj v bežnom živote, že žena potrebuje od partnera neustále prejavy náklonnosti. 

Praclík alebo oddelený praclík

Ide o veľmi intímnu polohu, ktorá sa vyskytuje zriedkavejšie než poloha lyžička. Niekedy sa vyskytuje aj u väčšiny párov na začiatku vzťahu, neskôr je prítomná medzi pármi, ktorý majú veľmi emocionálny, dá sa povedať až búrlivý vzťah. Ak v takejto polohe aj zaspíte, ale počas noci  sa oddelíte, symbolizuje to zase veľmi silný vzájomný vzťah, kde ste na seba naviazaní, avšak nie chorobne, pretože keď sa oddelíte, dávate tým najavo, že dokážete danej osobe poskytnúť vlastný priestor v živote. 

Čítajte tiež: Nosíte spodnú bielizeň oblečenú ešte aj počas spánku? Pre tieto zdravotné dôvody by ste na to mali zabudnúť

Kráľovské či lenivé objatie

Muž na chrbte objíma ženu ležiacu na svojom ramene, pričom tá sa ho dotýka na hrudi a on je zase naklonený hlavou k jej hlave. Táto poloha prezrádza tiež silnú dôveru. Ak ju aj muž rovnako objíme aj druhou rukou, prezrádza tým svoje ochranárske inštinkty voči nej. Žena zase svojou rukou na jeho hrudi ukazuje, že sa na neho plne spolieha, verí mu, a rada ho nechá byť tým „kráľom, pánom hradu“, avšak  dokáže robiť aj vlastné rozhodnutia, nenechá sa manipulovať. V prípade lenivého objatia je pár blízko seba a má rád prepletené nohy alebo ruky, tým dáva najavo, že sa obaja cítia vo vzťahu pohodlne, dobre a každý si dokáže zachovať svoj vlastný priestor. 

Objatie vytvárajúce písmeno V

Ide o spiacu polohu, kedy ste k sebe otočení zadkom, chrbtom mierne od seba, čím vzniká písmeno V. Tvárou v tvár sú si síce ďaleko, no pociťujú k sebe silnú túžbu, avšak neradi by prišli o svoju nezávislosť. Vyskytuje sa často aj u párov, ktoré majú ešte malé deti, počas dňa nemajú veľa príležitostí na seba, a v noci si takto vyjadria, že stále po sebe túžia, keď sa dotýkajú zadkami. 

Mohlo by vás zaujímať: Trháte sa zo spánku? V skutočnosti to má celkom logický dôvod a je to pre nás prirodzené, lebo...

Priestorový sebec 

Máme na mysli muža, ktorý spí na chrbte pomaly cez celú posteľ, pričom má ruky rozpažené na jej šírku, a žena schúlená pod jeho pažami, chúliaca sa k jeho telu. Vyznávačov tejto polohy asi nepotešíme, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou zaspávate každý večer pri mužovi, ktorý má seba vo vzťahu radšej než vás, svoje pohodlie uprednostní vždy namiesto toho vášho. Jednoducho neberie na vás ohľad, aký mu svojou pozíciou preukazujete vy. 

Tak čo, v ktorej polohe ste sa s partnerom našli vy? 

 

- Najčítanejšie -