Presunúť na hlavný obsah

4 typy zväčšeného brucha, za ktorým nie je priberanie, ale niečo iné: Takto vyriešite to svoje

Zdravie

Hoci ste počas diéty nezhrešili a už roky sa snažíte stravovať zdravo, napriek tomu máte väčšie brucho. Ak aj vás trápi niečo podobné, podľa nasledujúcich slov zistite, v čom spočíva váš problém a aký typ brucha máte vy sama.

Nepríjemná bolesť brucha, nafukovanie a zväčšené bruško nie sú žiadnymi príjemnými záležitosťami. Práve preto je potrebné nájsť príčinu, ktorá vám toto trápenie spôsobuje a zbaviť sa zväčšeného brucha čo najskôr.

Inšpirujte sa aj: Táto potravina "napraví" vaše trávenie: Stačí, ak ju budete konzumovať párkrát do týždňa!

Zväčšené spodné brucho

Ak aj napriek svojmu štíhlemu telu máte neprirodzene zväčšenú spodnú časť brucha, pravdepodobne sú za tým nasledujúce dôvody: jednostranná diéta, dlhodobé cvičenie tých istých cvikov (najčastejšie brušákov), mierne pokrivená chrbtica, či nedávne tehotenstvo. Preto, ak sa chcete brucha zbaviť, je dobré ak pár vecí vo vašom živote zmeníte. V prvom rade pridajte do vášho jedálnička viac vody, vlákniny, listovej zeleniny a snažte sa nekonzumovať každý deň to isté jedlo. Okrem toho začnite robiť cviky so správnou technikou, stavte na striedanie intenzity a necvičte každý deň. Telo potrebuje oddych, preto si ho aj vy sama doprajte.

Zväčšené celé brucho (tzv. stresové brucho)

Pokiaľ si už dlhšie pripadáte ako tehotná a vaše brucho je nafúknuté ako balón, pravdepodobne prežívate viac stresu, ako dokážete reálne zvládnuť. To, že ide o stresové brucho spoznáte podľa toho, že je na dotyk tvrdé a nie mľandravé. Stresové brucho spôsobuje vysoká hladina kortizolu (spôsobená stresom), príliš časté popíjanie kávy, hladovanie, či nepravidelné jedenie, príliš veľa soli v jedlách a nezdravé snacky. Zbavíte sa ho nasledujúcimi zmenami: doprajte si relaxačné cvičenia pred spaním, spite minimálne 7 hodín, pite bylinkové čaje, nepretrénujte sa a hlavne zaraďte do vášho jedálnička magnézium. 

Nepravidelne nafúknuté brucho

Kým ráno je vaše brucho ploché, do večera sa zväčší aj o niekoľko centimetrov. Hlavnými príčinami sú väčšinou rôzne alergie na jedlá, o ktorých ani netušíte, spomalené trávenie (dôsledok dlhodobých hladoviek a diét), či nezdravá črevná flóra. Najlepšie preto spravíte, ak sa dáte vyšetriť a zistíte, ktoré potraviny vám nerobia dobre, zaradíte do jedálnička viac čerstvých potravín a menej polotovarov, začnete pravidelne jesť a z času na čas budete užívať probiotiká. Skvelým riešením sú aj rôzne dýchacie cvičenia a samozrejme pohyb.

Prečítajte si aj: Vieme, ktorý bylinkový čaj pomôže vášmu organizmu: Vyliečte svoje vnútro vďaka tejto zázračnej rastline!

Záhyby a malé pneumatiky na bruchu

Tieto nedokonalosti sú spôsobené sedavým spôsobom života, nadmernou konzumáciou sladkostí, alkoholom a nezdravými návykmi. Ak sa ich chcete zbaviť, musíte v prvom rade vylúčiť z jedálnička alkohol v akejkoľvek forme, cukor a začať sa hýbať. Vymeňte tiež ťažšie jedlá za ich ľahšie verzie a doprajte si pravidelné cvičenie. Tento druh brucha je totižto dôsledkom dlhodobých nezdravých stravovacích návykov.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe