Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Vysokoúčinný cvik, s ktorým si vypracujete brucho a zadok zároveň: Vyskúšate?

Fitness

Tento jednoduchý cvik vám nezaberie príliš veľa času a napriek tomu uvidíte skvelé výsledky na celej postave. Nemusíte tráviť dlhé hodiny vo fitku, ak ho budete cvičiť často a správne.

Na to, aby ste si vypracovali pekné a pevné bruško nepotrebujete veľa. Nasledujúci cvik vás však prekvapí hlavne tým, že vďaka nemu nebudete mať len pekné brucho, ale aj ukážkové pozadie. 

Mohlo by vás zaujímať: 10 minút na švihadle je rovnako účinných ako 30 minút behu: Až toľkoto veľa dokážete schudnúť!

Plank so zdvíhaním nôh

Účinný cvik na celé telo a hlavne na stred a brucho je plank. Možno ste sa s ním už v minulosti stretli aj pod slovenským názvom - doska. Tento cvik je skvelým pomocníkom na to, ako si vypracovať pevnejšie bruško a zadok zároveň. Stačí, ak klasický plank, či dosku posuniete na vyššiu úroveň a počas držania pozície budeťe vymienať a zdvíhať nohy.

Dôležité je, aby ste počas cvičenia zostala vo vystretej pozícií na lakťoch a s pohľadom smerujúcim vpred. Celé telo by malo byť v jednej rovine a nemali by ste zabúdať na pravidelné dýchanie. Vydržte v tejto pozícií minimálne 30 sekúnd, až 2 minúty. Počas celej doby pomaly zdvíhajte vystreté nohy tak, aby ste cítili, že sa zapájajú aj svaly na vašm pozadí.

VIDEO: Takto by mal vyzerať správne prevedený cvik plank so zdvíhaním nôh

Aby ste cvičením dosiahli čo najlepšie výsledky, nezabudnite ani na stravu a pitný režim. Každý deň vypite minimálne dva litre čistej, neperlivej vody a konzumujte veľa čerstvých potravín. Vyhnite sa spracovaným potravinám, nadmernému množtvu sacharidov a sladeným nápojom. Práve vyvážená strava je základom.

Inšpirujte sa: Aj vďaka tomuto cvičeniu schudla speváčka Adele desiatky kíl: Inšpirujte sa jej 7-minútovým cvičením na brucho

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe