Druhý deň Fashion LIVE! 2017 v duchu mágie, slovenských tradícií aj prekvapenia na záver

Druhý deň Fashion LIVE 2017 pokračoval v tom, čo začal, ba ešte aj pritvrdil. Skvelá atmosféra, špička slovenskej módnej tvorby, kreatívna spolupráca či dokonalá bodka celodenného programu v podobe excelentných show dvoch známych slovenských návrhárov, bolo presne to, po čom publikum dychtilo.

Po spoločnej kolekcii nasledovala ešte veľkolepá bodka v podobe samostatnej kolekcie Borisa Hanečku, inšpirovaná tradíciami Slovenska

Po spoločnej kolekcii nasledovala ešte veľkolepá bodka v podobe samostatnej kolekcie Borisa Hanečku, inšpirovaná tradíciami Slovenska

Zdroj: Ján Zemiar

Budapest Metropolitan University s kreatívnou a ambicióznou kolekciou 

Mladá generácia talentov z maďarskej školy Budapest Metropolitan University otvorila druhý prehliadkový deň v zložení Lúcia Mészáros, Renáta Horváth,  Zsófia Martinovszky, Dorina Sallai, Lilla Szabó a Anita Virág. Spoločne vytvorili takúto ambicióznu a kreatívnu kolekciu v neutrálnych farebných tónoch bielej, čiernej, šedej s farebnými detailmi. 

Puojd s myšlienkou „one size“ odevov v štýle Slovenska  

Nasledovala slovenská značka Puojd s kolekciou „Dedina“, ktorou jej autorka, dizajnérka Michaela Bednárová, opäť raz priniesla svoj osobitý pohľad na slovenské tradície, zvyky a súžitie s prírodou. Nosnými prvkami kolekcie boli myšlienka „one size“ odevov, ručná práca, minimum odpadu, tradičná textilná technológia a prírodné motívy. 

Mohlo by vás zaujímať: Najočakávanejšie módne podujatie Fashion LIVE! prinesie svetovú módu i netradičné novinky

Petra Kubíková a jej geometrický fragment 

Ďalšia mladá módna dizajnérka sa predstavila s kolekciou na jeseň/zimu 2017 s názvom „aPART“. Petra má veľmi blízko k ázijskej kultúre, rok strávila štúdiom v Japonsku a to ju veľmi ovplyvnilo čo sa týka tvorby a práce s materiálom. Nosnými prvkami jej kolekcie sú geometrický fragment, dialóg medzi celkom a časťou odohrávajúci sa na častiach odevu ako vesta, bunda, tielko a ďalšie. 

Knihomoľka Barbora Kubi 

Mladá dizajnérka Barbora Kubi predviedla svoju kolekciu „Knihomoľ“, ktorou navodila tajomnú atmosféru. Kolekcia stelesňuje vášnivého knihomoľa, ktorý je príliš zaujatý čítaním kníh či štúdiom na úkor iných aktivít. Modely boli podčiarknuté aj make-upom, dioptrickými okuliarmi aj samotnými knihami, ktoré boli súčasťou prehliadky. 

Blažek inšpirovaný ostrovom Tenerife 

Pánske publikum sa tiež dočkalo. Módna značka Blažek s dlhoročnou tradíciou opäť predviedla novú, čisto pánsku kolekciu, ktorej elegantnosť, kvalita, ale aj šmrnc rozhodne nechýbali. Šéfdizajnérka kolekcie, Jana Kuťková, sa inšpirovala ostrovom Tenerife, jeho faunou, farbami, flórou aj úžasnou atmosférou vôbec. 

Čítajte tiež: Tretí deň Fashion LIVE!: Svetová úroveň prehliadok a Marcel Holubec W. vyvrcholením!

Marcel Holubec W. a Ašot Haas s magickou myšlienkou stredu nekonečna tu

Uznávaný a talentovaný slovenský dizajnér Marcel Holubec sa predstavil s kolekciou „Perception – conceptual couture“ , na ktorej spolupracoval so slovenskou minimalistickou vizuálnou dizajnérskou značkou Ašot Haas. Kombinácia hry s ilúziami či svetelných efektov Ašot Haas a prvotriednej kvality Marcela Holubca priniesla modely v magickej čiernej, striebornej, ktoré doslova publikum hypnotizovali. Kolekcia bola stelesnením myšlienky nekonečného priestoru, ktorého stred sa nachádza tu. 

Martin Havel  s nadčasovou princeznovskou kolekciou 

Na Fashion LIVE 2017 prijal pozvanie aj známy český dizajnér, ktorý predstavil svoju kolekciu s názvom Princezny. Martin Havel svojou tvorbou bojuje proti upadajúcemu českému priemyslu. Všetko, čo robí, robí podľa vlastných slov so zmyslom a ohľadom na aktuálne spoločenské témy. Kolekcia Princezny zahŕňala večerné šaty, ale aj nadčasové kúsky na každodenné nosenie v pastelovej ružovej, žltej farbe, ktoré sa striedali s čiernou či šedou farbou. K tomu šperky z dielne dizajnérky Jany Rollo  a celkový efekt bol neprehliadnuteľný. 

Dana Voda & Boris Hanečka a  kreativita v celej svojej nádhere 

Inšpirujúci druhý deň vyvrcholil ďalším kreatívnym spojením ďalšieho talentovaného slovenského dizajnéra, Borisa Hanečku a dizajnérky Dana Voda. Obe značky sú presvedčené, že slovenské ženy si zaslúžia obliekať len to najlepšie. Ich spoločná kolekcia, Boj o prežitie, kázala kreativitu v celej svojej nádhere. 

Neprehliadnite: Prvý prehliadkový deň Fashion LIVE! 2017: Elegantný minimalizmus, udržateľná móda, ale aj kozmická uletenosť

Veľkolepá bodka ala Boris Hanečka 

Po spoločnej kolekcii nasledovala ešte veľkolepá bodka v podobe samostatnej kolekcie Borisa Hanečku, inšpirovaná tradíciami Slovenska. Modelky v krásnych večerných šatách s nadrozmernou kockou slamy na chrbtoch, aplikáciou perličiek, stelesňujúce naše ľudové zvyky a tradície, to bol umelecký zážitok, aký sa len tak nevidí.

Foto:
Ján Zemiar, Tomáš Gál
Zdroj:
MG

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články


Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba