Ani jeden z mojich vzťahov nevydržal: V tomto ma však ovplyvnili muži, s ktorými som to skúšala

Jedno je isté... Hoci naše vzťahy stroskotávajú, po každom jednom sa z nás stávajú múdrejšie a zrelšie ženy vedomé si toho, kde urobili chybu, ako by nechceli, aby vyzeral ďalší vzťah, aké vlastnosti na partnerovi neznesú či dokonca, na ktorých svojich vlastnostiach musia popracovať sami.

Hoci naše vzťahy stroskotávajú, po každom jednom sa z nás stávajú múdrejšie a zrelšie ženy

Hoci naše vzťahy stroskotávajú, po každom jednom sa z nás stávajú múdrejšie a zrelšie ženy

Zdroj: Profimedia.sk

Naša čitateľka Lívia má za sebou hneď niekoľko vzťahov. Hoci sa neskončil ani jeden z nich hayppyendom, z každého vyťažila aj takúto skúsenosť...

Mohlo by vás zaujímať: Tamara robila vo vzťahu kroky, ktoré si veľa žien nedokáže odpustiť: Na takúto žiarlivosť sú muži priam alergickí

Z domaseda a knihomoľa žena, ktorá sa vie baviť a život si vychutnávať  

Predtým, ako začala Lívia randiť s niektorým z mužov, bola skôr utiahnutá mladá žena, ktorá mala svoj vnútorný svet a jej najobľúbenejšou činnosťou bolo sledovanie starých filmov a čítanie kníh. „Môj celkom prvý priateľ rodený „párty lev“. Od samého začiatku som sa stretávala s takým množstvom jeho priateľov, že som nemala šancu zapamätať si ani ich mená. Musel byť na každej väčšej aj menšej párty, ktorá sa v meste konala. Nehovorím, niekedy som túžila znova po tom svojom pokoji pri knihách, ale skutočnosť bola aj taká, že hoci sa nakoniec na mňa vykašľal, lebo sa rozhodol ísť skúsiť natrvalo šťastie do zahraničia, niečo z jeho vplyvu vo mne ostalo. Nakoniec som s priateľkami začala chodiť oveľa častejšie von, spoznávať nových ľudí a užívať si život plnými dúškami. Už som viac nesedela len pri knihách. Takže zo mňa introvertky sa stala normálna extrovertka,“ prezrádza to, ako ju poznačil jej prvý vzťah. 

Čítajte tiež: Môžete byť sexi a napriek tomu bez partnera: Tento typ žien to má u mužov najťažšie 

Z bufetovej ženy žena, ktorá si potrpí na kvalitu

Než Lívia stretla svojho ďalšia partnera, bola zvyknutá jedávať len za pochodu. Keď nastúpila do svojho prvého zamestnania, bola celkom rozlietaná, pretože si ešte privyrábala aj prácou na internete. Hoci mala prenajatý byt, žila v ňom sama a sama aj trávila v ňom málo času, preto nezabíjala čas varením pre seba. „Ráno som si spravila doma len kávu a počas pracovného dňa som si išla kúpiť len nejakú bagetu, kebab, alebo tresku či šalát z bufetu. Keď som mala možnosť ísť na normálny obed, uprednostnila som niečo nezdravé. Potom som stretla Maroša, ktorý nielenže vedel variť, ale bol odhodlaný to naučiť aj mňa. Nechala som v tom čase prácu cez internet, aby som mala aj viac času na neho, spoločne sme chodili nakupovať potraviny a cez víkend ráno na trh po kvalitné potraviny. Hoci som sa  sním napokon rozišla pre jeho posadnutosť a kontrolou ohľadom jedla a ďalších vecí, niečo z jeho posadnutosti zdravým jedlom sa prenieslo aj na mňa. Odvtedy som a snažila variť po večeroch a pripraviť si aj do práce niečo chutné, zdravé a domáce,“ spomína Lívia. 

Viac eko a prekonanie strachu z vystupovania na verejnosti 

„Pri vzťahu s enviromentálnym aktivistom to bolo naozaj zaujímavé... Nadchla ma jeho odhodlanosť, jeho nápady a entuziazmus, s ktorým organizoval pochody za to a ono. Veľa som sa pri ňom naučila, pochopila. Dokonca mi dal možnosť, aby som rečnila za mikrofónom, tak som prekonala samu seba a naučila sa vystupovať na verejnosti. Ďalšia vec, za ktorú mu vďačím je, že som sa začala správať aj vo svojej vlastnej domácnosti oveľa šetrnejšie, čo sa týka odpadu, ako sa hovorí, začala som myslieť viac eko a to nebolo na škodu. Problém bol však v tom, že jeho vášeň k všetkému eko bola väčšie než vášeň ku mne. Preto som stopla tento vzťah,“ hovorí ďalej. 

Neprehliadnite: Prečo si ženy myslia, že zmenia muža svojich snov? Vďaka tejto vlastnosti váš vzťah nebude fungovať 

Zo silnej fajčiarky žena s pár kíl naviac, no a čo? 

„V neposlednom rade, za čo som asi najviac vďačná, som vďaka ďalšiemu vzťahu prestala definitívne fajčiť. Ja, čo som fajčila odmlada som cigaretám povedala stop, lebo môj terajší priateľ bol silný astmatik. Najskôr som to obmedzovala ako sa dalo, ale nakoniec som nejako sama prestala, hoci som pribrala pár kíl, keďže som potrebovala zahnať chuť,“ dodáva na záver šťastná a vyrovnaná Lívia, ktorá je vďačná za každý jeden vzťah, lebo z nej spravil lepšieho človeka. Jej odkaz pre ženy, ktorým tiež stroskotáva jeden vzťah za druhým znie, aby nesmútili, nič si nevyčítali, ale snažili sa zobrať z každého to najlepšie.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MG

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba