Presunúť na hlavný obsah

Moderný brunch: Skúste nedeľné obedy, tak trochu inak, prídete si na svoje vy aj vaši najmenší

Feminity

Brunch je jednoducho rutina plná víkendového relaxu. Symbol oddychu vo dvojici alebo rodín s ratolesťami. A verte nám, že aj ak ste single, nájdete v ňom svoje čaro.

Kombinácia raňajok a obeda známa ako brunch, k nám pôvodne dorazila z Ameriky, no v posledných rokoch sa v Európe stala akýmsi rituálom. My sme objavili tri skvelé miesta, kde rozhodne potešíte svoje chuťové poháriky. 

Grand Hotel River Park, Bratislava

Chcete sa pri nedeľnom obede v reštaurácii cítiť rovnako skvele ako doma? Len teda s puncom jedinečnosti a výnimočnosti? Tak v Grand Hoteli River Park v Bratislave ste na správnom mieste. Hoci priestory hotela vás očaria exkluzivitou, samotné menu je podávané skutočne v rodinnom duchu. 

Presne takom, akoby ho s láskou pripravovala vaša mama, či babička. Ako hovorí šéfkuchár Jaroslav Žídek: ”Na nedeľnom brunchi u nás nečakajte nejaké krevety, či chobotnice. Varíme tak, ako sa varí doma. Základom je, aby maminky celé dopoludnie nestáli pri sporáku, potom ešte umývali riad a unavené si napokon sadli za spoločný stôl. Presne od toho ich chceme odbremeniť. Podávame domáci vývar, rezne, guláš, či sviečkovú. Pravú slovenskú a českú kuchyňu. Jednoducho to, čo majú ľudia radi a zároveň je naše tradičné."

No a rozhodne si tu prídu na svoje aj vaši najmenší. Je pre nich pripravený detský kútik s krásnymi hračkami, animátorka a špeciálne menu. Čo berieme ako veľké plus je fakt, že nikomu nevadí, ak sa tu malí hostia premávajú na odrážadlách. Vy si tak v pokoji môžete užiť obed s vašimi najbližšími. A to sa veru počíta.  

Hotel Elizabeth, Trenčín

Príjemné posedenie s rodinou a priateľmi pri dobrom jedle. Čas, ktorý si máte vychutnať v kruhu svojich najbližších pri jednom stole. To je hlavný zámer nedeľných pravidelných brunchov v hoteli Elizabeth v Trenčíne. 

Navyše každý mesiac je tento úžasný gastronomický rituál spestrený tematickým kútikom jedál z vybraných krajín. Zistíte tak ako chutí Taliansko, Tirolsko, či Škandinávia.  

Hotel Chateau Amade, Vrakúň

Ak si však v nedeľu chcete vychutnať rôzne netradičné delikatesy, zavítajte do Chateau Amade. Profesionálny tím kuchárov vás poteší bohatou ponukou bufetových stolov, so skvelými predjedlami, lahodnými polievkami a rôznymi gurmánskymi hlavnými chodmi.

To všetko pripravené iba z čerstvých a miestnych surovín. Ak ste milovníkmi sladkého, v candy bare určite objavíte dokonalé koláčiky, ktoré majú jedinú chybu. Sú prudko návykové! Želáme dobrú chuť!

 

- Najčítanejšie -