Presunúť na hlavný obsah

Je pre telo vhodné jesť surové ovsené vločky? Ak si ich pripravíte takto, nebude vás nafukovať a schudnete

Chudnutie a diéty

To, že si na ovsené vločky ľudia za posledné roky zvykli, je jednoducho realitou. Avšak viete, že aj ich príprava má isté pravidlá?

Ovsené vločky patria ku zdravým potravinám a vo vašom jedálničku by si preto mohli nájsť svoje miesto. Ľudia, ktorí ich častejšie konzumujú, majú lepšie trávenie, nasýtia sa a prirodzene chudnú. Je však dôležité, aby ste sa ich naučili správne pripravovať.

Mohlo by vás zaujímať: Táto potravina "napraví" vaše trávenie: Stačí, ak ju budete konzumovať párkrát do týždňa!

Ak sa vám občas stane. že vás ráno po ovsených vločkách nafukuje, pravdepodobne ich nekonzumujete správne. Surové ovsené vločky sú ťažšie stráviteľné a preto môžu spôsobiť nafukovanie, či iné tráviace problémy. Nestačí, ak si ich pridáte do studeného jogurtu, či mlieka, ktoré ste práve vybrali z chladničky. Vločky sa v studenom nedokážu dostatočne rozpustiť a tým pádom vám akoby "stoja" v žalúdku.

Ako na to?

Príprava ovsených vločiek vám však napriek tomu nemusí zabrať veľa času, ak viete ako na to. Stačí, ak si vločky kúpite v čo najdrobnejšej verzií a zalejete ich teplým mliekom. Pokiaľ sa mliečnym výrobkom vyhýbate, zohrejte si mandľové, či iné rastlinné mlieko a vločky v ňom rozmiešajte. Inou alternatívou je tiež to, keď si vločky zalejete horúcou vodou a tým pádom "ušetríte" kalórie. Nezabudite však na to, že aj v teplom nápoji potrebujú istý čas na to, aby sa rozpustili. Aby ste dosiahli čo najlepší účinok a hlavne neuškodili svojmu tráveniu, nechajte vločky v horúcom mlieku, či vode minimálne 10 až 15-minút, kým sa z nich nestane kaša.

Takto pripravené vločky môžete bez obáv konzumovať a dochutiť si ich pomocou škorice, či medu. Pokiaľ nie ste fanúšikom ovsených vločiek, alebo hľadáte bezlepkovú verziu, siahnite po pohánkových vločkách, či chia semiačkach.

Inšpirujte sa aj: Ako si prispôsobiť jedálniček na chudnutie? Tu je odpoveď fitness trénera s konkrétnym príkladom jedál

Správnou prípravou jedla viete veľakrát pomôcť vášmu tráveniu a prirodzene sa tak zbavíte aj nafukovania a väčšieho bruška

Nachádzajú sa ovsené vločky aj vo vašom jedálničku?

spolu hlasovalo 677 ľudí

áno
621
nie
56

- Najčítanejšie -