Presunúť na hlavný obsah

Tri veci, ktoré ľudia pred smrťou najviac ľutujú: Ako ste na tom s druhou vecou v poradí?

Zábava

Keďže si momentálne všetci spomíname na ľudí a blízkych, ktorí už nie sú medzi nami, je dobré pripomenúť si zmysel a význam života. Ste si istý, že sa vás nasledujúci zoznam vecí netýka?

Váš život pravdepdobne beží prirýchlo a preto si nestihnete občas v tom zhone pripomenúť veci, či sny, na ktorých naozaj záleží. Obdobie dušičiek je práve preto vhodnou príležitosťou na to, aby sme si všetci spoločne pripomenuli zoznam vecí, na ktorých naozaj záleží. 

Prečítajte si: Nepodceňujte silu vlastného vedomia: Tieto myšlienky si osvojte, aby ste boli šťastní!

V staršom veku sa ľuďom veľakrát stane, že si pri spätnom pohľade na minulosť uvedomia, koľko vecí počas života plánovali, ale reálne si ich nikdy nesplnili. Možno na ne nemali čas, alebo nenabrali odvahu. Vy však ešte máte možnosť naplniť tie vaše a preto ich príliš neodkladajte. Prinášame vám tri veci, ktoré ľudia pred smrťou, či v pokročilom veku najviac ľutujú.

"Želal by som si, aby som trávil viac času s rodinou."

To, že máme rodinu a partnera, ktorý na nás denne doma čaká s večerou začneme časom brať ako samozrejmosť. Avšak je dobré si uvedomiť, že veľa ľudí také šťastie nemá a nemá pri sebe ľudí, ktorí ho milujú. Práve preto neberte ani vy svojich blízkych ako samozrejmosť a trávte s nimi viac času. Práca vám neutečie, ale roky áno. Venujte rodine svoj čas, aby ste si to vo vyššom veku nevyčítali a nemuseli si zrazu uvedomiť, že ste nevideli svoje deti v skutočnosti ani vyrastať.

"Želala by som si, aby som sa v minulosti menej trápila tým, čo si o mne ľudia myslia."

Práve toto je vec, ktorá trápi veľké množstvo ľudí vo vyššom veku. Jednoducho si uvedomia, že keby v minulosti menej riešili to, čo si o nich ľudia myslia, žili by pokojnejší život. Nesnažili by sa každému zavďačiť a zariadili by si život tak, ako oni sami chceli. Avšak kvôli tomu, že sa často zaoberali tým, čo si o nich ľudia myslia, stratili kontrolu nad tým, akí boli naozaj.

Mohlo by vás zaujímať: Zvláštne posledné slová Marilyn Monroe pred smrťou: Toto ste pravdepodobne nevedeli

"Želala by som si, aby som si splnila aspoň jeden sen."

Dôvodov na to, prečo nerobíme to, čo by sme chceli máme každý deň milión. Buď je v tom nedostatok času, buď si príliš neveríme, alebo sa uspokojíme s tým, čo práve robíme. Práve toto je však cesta, ktorú budeme v staršom veku ľutovať. Hoci sa vám možno zdá, že na niečo nemáte, alebo si neveríte, napriek tomu to vyskúšajte. Ak to nebude fungovať, nevadí, ale aspoň ste sa o to pokúsili. Sny by sme si mali plniť, pretože práve tie nám ukazujú to správne smerovanie našich životov. Žiadna túžba nevznikne len tak, pokiaľ by sme na to reálne nemali. Zabudnite na to, že to niekomu s niečím podobným nevyšlo a skúste to. Možno budete nakoniec milo prekvapený.