Presunúť na hlavný obsah

Viete, kedy je správny čas na zmenu? Vďaka týmto krokom zvládnete osobný reštart bez problémov

Zábava

Raz za čas nám nezaškodí dobrý osobný reštart či poriadna zmena, ktorú už dlho plánujeme.

To, že sa cítite nesvoja a strácate zmysel či význam života, je v dnešnej dobe úplne normálne. Nie ste v tom sama a vôbec sa nemusíte obávať, že s vami nie je niečo v poriadku. Každý z nás si tým prešiel, možno práve prechádza alebo čoskoro prejde. Sú to momenty, ktoré vás podvedome nútia niečo zmeniť, aj keď s nimi usilovne bojujete.

Mohlo by vás zaujímať aj: 5 vecí, ktoré by ste mali stihnúť do 30-tky: Zistite, ako na tom so svojím zoznamom stojíte!

Kedy začneme túžiť po zmene a prečo vlastne?

Tak, ako sa každý deň menia vaše nálady, mení sa aj vaše vnútro a potreby. Časom sa možno zastavíte pri myšlienke, či ste naozaj šťastná a pokiaľ nie, súrne potrebujete niečo zmeniť. Hovoríte si, že potom, neskôr alebo jednoducho vtedy, keď si na seba nájdete čas. Život však beží a bežať neprestane len preto, že to tak chcete. Obdobie jesene je väčšinou takým malým spúšťačom týchto pocitov melanchólie, nespokojnosti či pocitu dosiahnuť viac a byť inde. Nebojte sa niekedy skočiť do neznáma, pretože týmto skokom v konečnom dôsledku nič extra nepokazíte. Jediné, čo sa môže stať, je, že to nedopadne presne podľa vašich predstáv, alebo to bude o inom, než ste si vy vysnívali. Ani to však nie je žiadna tragédia, keďže ste vďaka vášmu kroku spoznali svoje silné a aj slabé stránky. Snaha sa cení a každá príležitosť je tu pre vás na to, aby ste ju skúsili.

Nezaspite na vavrínoch, ale konajte

Ja sama som vždy verila tomu, že je lepšie skúsiť na vlastnej koži a čo najskôr, ako prísť o príležitosť, lebo som si vtedy naivne myslela, že mám čas. Párkrát sa mi už stalo, že som s niečím tak dlho váhala, až to už neskôr nebolo možné. Či už išlo o zaujímavý kúsok oblečenia v obchode, zoskok s padákom, alebo prekonanie vlastného strachu. Prišla som takto o zopár príležitostí, ale zároveň som si ostatné užila naplno. Každá minca má dve strany, ale až potom som si uvedomila, že niektoré veci sa jednoducho nezopakujú dvakrát. Niekedy je to iba raz, a preto netreba váhať.

Spravte to hlavne tak, ako to sama cítite

Pokiaľ ste celý život snívali o niečom, čo sa vám po rokoch zdá nereálne, určite si o tom ešte raz zistite čo najviac a skúste to. Ak náhodou cítite, že potrebujete zmenu, spravte ju a zabudnite na vek. Žite dnes, avšak nie preto, že zajtrajšok je vo hviezdach, ale preto, že to stojí za to. Robte chyby a učte sa. Hlavne nenechajte nikomu, aby vám určil hranice vašich snov. Nie, to nie je o nich, ale o vás. Vy podvedome viete, čo je vo vás, a preto si za tým choďte.

Na toto rýchlo zabudnite

Počúvajte svoje srdce a občas umlčte hlavu. Šťastný človek je vždy ten, ktorý si ide za svojím, aj keby ho všetci vysmiali. Vie, čo chce a čo zas nie. Skúša, lebo vie, že sa mu to v istom momente oplatí. Vidí do diaľky a okolnosti vníma s odstupom, ale napriek tomu triezvo a s odhodlaním. Ak potrebujete zmenu, spravte ju. Nečakajte, že niekto príde a spraví to za vás, alebo vás zachráni a odvedie na miesto, kde budete konečne šťastná.  Nič také neexistuje. Ste iba vy, váš život a túžby, ktoré čakajú na naplnenie.

Prečítajte si: Prečo sa nedokážeme pozerať na vlastné fotografie a počuť svoj hlas? Psychologička má jasnú odpoveď

Takto áno

To, že zmena je život, je už roky jasné, a preto, ak chcete skutočne žiť, musíte občas prirodzený chod vecí meniť. Na to však potrebujete odvahu. Tú, ktorá vo vás je, ale ste na ňu zabudli. Nové začiatky občas prekvapia, zabolia a môžu byť poriadne náročné, ale potom tie pokračovania a ustálenia sa na vysnívanom mieste stoja za to. Je pravdou, že niekedy je ťažké zavrieť staré dvere za minulosťou, nedosiahnutými láskami či vecami, ktoré vás trápia, ale uvedomte si, že v tých dverách vás už nič nové nestretne a nikto nový nečaká. Prestaňte čakať na zázrak, ale podstúpte čo najskôr zmenu, ktorú tak veľmi potrebujete. Nech je akákoľvek malá, veľká či mierne náročná. Záleží len na tom, že je vaša.

Viac sa o ľuďoch a aj iných zaujímavých témach dočítate v najnovšom čísle magazínu Feminity, ktorý je práve v predaji!


- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus