Presunúť na hlavný obsah

Stop toxínom a negatívnym účinkom stresu na pleť: S rešpektom k prírode a človeku

Krása

Medzi hlavné zásady, ktoré dodržiava značka Yves Rocher pri výrobe ich produktov je rešpektovať človeka a prírodu. Prísne dohliada na to, aby dodávatelia rastlín využívaných na extrakciu výťažkov spĺňali kritéria bezpečnosti a riadia sa pritom tromi hlavnými myšlienkami.

Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, akým procesom prebieha výroba rastlinnej kozmetiky, ktorá chráni vašu pleť pred vonkajšími negatívnymi vplyvmi? Pri výrobe kozmetických produktov je dôležité myslieť aj na proces ich výroby a dohliadať na to, aby sa získavali suroviny s rešpektom k ľudom a prírode, trvalo chránili rastlinné zdroje a podporovali lokálne populácie. To všetko spĺňa aj nový rad Elixir Jeunesse, ktorý zbavuje pleť toxínov.

Mohlo by vás zaujímať: Detox pleti, ktorý vás svojím účinkom dostane: Stačí, ak podstúpite týchto 6 jednoduchých krokov

Prírodný pôvod

Nový rad Elixir Jeunesse obsahuje vysoko koncentrovaný výťažok z aphloie z Madagaskaru od dodávateľa, ktorý rešpektuje zásady zodpovedného riadenia výroby, chová sa ohľaduplne k prírodným zdrojom a svojim zamestnancom zaisťuje dôstojné pracovné podmienky. Produkty obsahujú viac než 90% zložiek prírodného pôvodu a nenájdete v nich žiadne minerálne oleje, silikóny ani parabény.

Získavať suroviny s rešpektom k prírode a človeku

Nami využívané listy aphloie pochádzajú od overeného dodávateľa z oblasti náhorných plošín madagaskarského regiónu Moramanga. Yves Rocher tu úzko spolupracuje s lokálnym producentom, ktorý zaisťuje svojim zamestnancom vhodné pracovné i životné podmienky a dáva im zodpovedajúcu mzdu. Ženám, ktoré túto činnosť vykonávajú, je zaistená rekvalifikácia a zvyšuje sa tak ich schopnosť uplatnenia. Dodávajú im sebavedomie a pomáhajú im zlepšovať ich spoločenské postavenie.

Trvalo chrániť rastlinné zdroje

Lístky aphloie určené k výrobe sú zbierané šetrným spôsobom ženami, ktoré boli pre túto činnosť špeciálne vyškolené. Zber prebieha výhradne ručne od októbra do apríla, teda počas obdobia dažďov, čo uľahčuje následnú obnovu lístkov. Využívajú rastliny jedine tak, aby neohrozovali ich ďalší rast.

Podporovať lokálnu populáciu

Značka Yves Rocher sa spolupodieľa na financovaní technického vybavenia svojho miestneho dodávateľa. Cieľom je, aby bol v budúcnosti schopný sám extrahovať rastlinné výťažky v zodpovedajúcej kvalite a následne navyšovať svoj zárobok. Umožňujú tak ďalším ľuďom zvyšovať kvalitu ich podnikania.

Inšpirujte sa: Štyri dôvody, pre ktoré by ste mali zmeniť prístup k pleti: Takto si oddialite čas starnutia

Detox pleti

Nový produktový rad Elixir Jeunesse obsahuje 6 prípravkov s ochrannými a revitalizačnými účinkami, ktoré zahŕňajú detoxikačné, omladzujúce a okysličujúce schopnosti. Vyskúšajte novinku od rastlinnej kozmetiky a využite jej kvalitné účinky. 

Stop toxínom a negatívnym účinkom na pleť s novým radom Elixir Jeunesse od francúzskej kozmetickej značky Yves Rocher

1. Detoxikačný micerálny gél
2. Roll-on na očné okolie
3. Denná omladzujúca starostlivosť
4. Sérum s dvojakým účinkom
5. Intenzívna nočná starostlivosť
6. Expresná okysličujúca maska

Nový rad Elixir Jeunesse si môžete objednať na stránke yves-rocher.sk alebo facebook.com/yvesrocherslovensko, kde sa dozviete všetky potrebné informácie o novinkách a produktoch značky Yves Rocher.

- Najčítanejšie -