Presunúť na hlavný obsah

Chystáte sa niekam lietadlom? Pozor na jetlag, z tohto dôvodu ovplyvňuje aj stav vašej pleti

Krása

Dlhé hodiny strávené v lietadle a následný časový posun nie je zaťažujúci len na vašu psychiku, ale i na pleť. Takto sa však jeho dôsledkom ľahko vyhnete.

Nezabudnite hydratovať

Suchý vzduch v lietadle má svoje dôvody. Chráni telo pred prehriatím a tým, aby nám medzi toľkými ľuďmi prišlo zle od žalúdka, našej pleti však dobre nerobí. Práve preto je dôležité, aby ste od personálu na palube neodmietli ani jeden pohár vody, práve naopak. Snažte sa prijímať čo najviac tekutín, ktoré udržia vaše telo hydratované a vaša pleť bude aj napriek suchému vzduchu stále pôsobiť žiarivo a hydratovane.

Inšpirujte sa: Účinné krémy na krk a dekolt, ktoré vás zbavia vrások a jamiek: Verte, že po lete to vaša pokožka ocení

Vyhnite sa dotykom

Nemyslíme tým tie s ostatnými spolucestujúcimi, ale s vašou tvárou. Pleť na tvári je obzvlášť citlivá na baktérie, ktoré na ňu rukami poľahky prenášame z okolia. V prípade cesty lietadlom, počas ktorej je náš organizmus už aj tak vystavený nepríjemnej záťaži, je pre mikroorganizmy oveľa jednoduchšie dostať sa nám, takpovediac, „pod kožu“ a spôsobiť nepríjemné vyhádzanie či začervenanie.

Prečítajte si aj: Hebká pokožka ako hlavný cieľ v starostlivosti o vaše telo: Vďaka týmto tipom to zvládnete hravo!

Preto sa počas celej cesty i počas prvých pár hodín po pristátí snažte nechať svoju tvár na pokoji a počkajte na zdroj čerstvej vody, v ktorej si tvár len jemne umyte.

Probiotiká majte vždy po ruke

Aj keď sa vám to možno zdá zbytočné, keďže probiotiká skôr riešia našu črevnú mikroflóru a dodávajú jej potrebné baktérie, tá však priamo súvisí so stavom našej pleti. Ak totiž nie je v poriadku náš tráviaci systém, nie je v poriadku absolútne nič, vrátane našej pleti. Problémy s trávením sú pri dlhšom cestovaní celkom bežným javom, naša pleť si však podobné utrpenie naozaj nezaslúži. Práve preto by ste počas každého letu nemali radšej nič nechať na náhodu a dopriať si pár tabletiek kvalitných probiotík.

Nenechajte si ujsť: Stop toxínom a negatívnym účinkom stresu na pleť: S rešpektom k prírode a človeku

Ak môžete, vynechajte mejkap

Je samozrejmé, že nám mejkap pomáha v tom, aby sme sa cítili sebavedomo. Mať ho však na tvári dlhšie ako 12 hodín je nielenže nepríjemné, ale i nepriateľné pre našu pleť. Niet sa čo čudovať, že naša tvár pôsobí unavene, je vyhádzaná a jej každodenná žiara je akoby fuč. Mať na sebe pokrývku rôznych krémov a púdrov v tak nepriaznivých podmienkach, akým sme vystavení v lietadle, je to najhoršie, čo pre svoju pokožku môžete urobiť. Skúste sa preto mejkapu vyhnúť čo najviac ako to len pôjde.

Prispôsobte sa časovému pásmu

Podľa toho, kam letíte, skúste ísť pár dní pred odletom spať o dve hodiny skôr alebo neskôr. Vaša pleť veľmi súvisí s dostatočným spánkom, práve preto máme pri jetlagu také neuveriteľné problémy práve s ňou. Doprajte si preto dostatočne veľa hodín odpočinku, aj keby to znamenalo, že musíte spať v lietadle. Vaša pleť možno nebude vyzerať úplne rovnako, ako keby ste jej dopriali výdatný spánok vo vlastnej posteli, pohroma však určite nebude mať tak rozsiahle následky ako by tomu bolo v prípade, keby nespíte vôbec. 

Inšpirujte sa: Balzam na pery by mala mať po ruke každá žena: Na túto jeseň máme pre vás nasledovné tipy!

Aj Vy pociťujete, že Vaša pleť trpí jetlagom?

spolu hlasovalo 13 ľudí

Áno
6
Nie
7

- Najčítanejšie -