Presunúť na hlavný obsah

Muž dokáže reálne vydržať po boku jednej ženy len určitý počet rokov: Potom túži po niečom inom

Sex a vzťahy

Pravdou je, že dnešná doba toto tvrdenie skutočne odzrkadľuje. Akoby išlo o nový trend, ktorý sa rozširuje medzi mužmi a spôsobuje, že vzťahy naozaj stroskotávajú, keď vyprchá vášeň, opadne poblúznenie, zmení sa osoba...Takto to vidí istý muž, ktorý si to prežil na vlastnej koži...

Podľa výpovede tohto muža vraj dokáže muž reálne vydržať po boku jednej a tej istej ženy priemerne 7 až 9 rokov. Hoci to žiadne štatistiky celkom nepotvrdzujú, za zamyslenie to rozhodne stojí. Keď si len premietnem, koľko z mojich priateliek a známych opustil priateľ alebo manžel po niekoľkých spoločných rokoch, kedy sa už schyľovalo k svadbe alebo dokonca mali deti a rozviedli sa... Zaujímali by nás teda dôvody, ktoré vedú muža k tomu presvedčeniu, že jednej žene dokáže obetovať len pár rokov a nastane koniec?

Mohlo by vás zaujímať: Rada od ženy, ktorá si prešla tromi rozvodmi: Tieto tri typy mužov si držte od tela!

Prvú ženu som po rokoch nespoznával, cítil som sa pod tlakom

Adam (44) nám opísal svoju životnú skúsenosť týmito slovami: „S prvou ženou, s ktorou som žil, som nebol ženatý. Bola to tá mladícka, prvá láska, o ktorej si človek myslí, že vydrží na celý život, na manželstvo som sa však ešte necítil. Vedela o tom, nikdy som sa tým netajil, no ako roky ubiehali začala ma do svadby tlačiť. Keď som stále odmietal, stala sa dokonca neznesiteľnou a nehovorila o ničom inom, len o svadbe, deťoch, ako jej ubiehajú biologické hodiny a pritom nemala ešte ani tridsať. Cítil som sa pod tlakom a postupne sa z mojej strany o láske nedalo viac hovoriť, pretože sa zmenila na ženu, ktorá viac nebola bezstarostná a akceptovala môj názor. Preto som to po ôsmich rokoch ukončil,“ prezrádza Adam. 

Čítajte tiež: Čo si ženy myslia, že robia v sexe dobre a muži prezradili opak: Toto vám chlapi do očí nepovedia

S druhou ženou to bola najskôr láska na celý život, neskôr stereotyp

Druhú ženu, s ktorou Adam žil asi rok, si nakoniec aj vzal. Mal už po tridsiatke a na ženbu sa cítil, naviac mu to s ňou prišlo akési správne, pretože ako povedal, boli rovnakí blázni. Po ďalšom roku prišlo na svet ich prvé dieťa a po ňom ešte jedno. „A potom nastalo to obdobie, kedy sa celý jej život točil len okolo detí a ten môj okolo toho, aby som ich zabezpečil. Postrádal som v našom vzťahu vášeň, a v mojom živote akúsi iskru, zápal pre vec. Hoci bola moja manželka priam vzorná, ja som vnímal už len ten stereotyp. Keď som od nej chcel, aby sme niečo zmenili, vraj prečo to takto beriem, veď je to prirodzené, že starneme, že sa meníme, jej slová ma priam vydesili. Od toho momentu som sa bál, že takto bude vyzerať môj život už až do konca. Tak sme sa napokon odcudzili a po deviatich rokoch rozviedli, pretože ona sa prispôsobila, ale ja som to nedokázal,“ opisuje Adam ďalej. 

S treťou ženou som najprv znova ožil potom ma jej nároky ubíjali 

Po rozvode si Adam našiel krásnu, podstatne mladšiu ženu, s ktorou opäť prežíval tú vášeň, adrenalín, nielen v posteli, ale aj mimo nej: „Cítil som sa tiež plný života a pri sile, a ten pocit mi v manželstve chýbal. Bolo sme spolu sedem rokov, ona bola stále mladá, ale čoraz viac náročnejšia aj na mňa. Ja už som nebol v takej kondícii ako kedysi a ona mala stále väčšie požiadavky na môj vzhľad, telo, nehovoriac o financiách a ďalších veciach. Jej životnému tempu som nakoniec nestíhal a tak sa bavila aj bezo mňa. Nakoniec som pochopil, že naše cesty sa tiež musia rozísť. Tak som jej dal zbohom,“ opisuje svoj tretí vzťah. 

Neprehliadnite: Výpovede zrelých žien: Mladšie sa majú ešte čo učiť, toto sú centimetre, ktorými si získate každého chlapa

Nehovorím, že každý, ale ja som presvedčený

Hoci dnes žije sám, ďalší vzťah určite nevylučuje, ale na základe svojich skúseností a skúseností jeho známych, ktoré sa v mnohom s tými jeho zhodovali, je dnes presvedčený, že muž dokáže pri jednej žene prežiť pár rokov a potom to musí nevyhnutne skončiť. „Nehovorím, že každý to tak má, ale ja som presvedčený, že ak by som ostal s prvou ženou, cítil by som utlačený, ak s druhou, spájali by nás v manželstve len deti a ak s treťou, pomaly by ma fyzicky ale aj duševne prevalcovala. Preto som tie vzťahy radšej uzavrel, pretože prestali pre mňa v najlepšom a ja si odnášam tak len tie najlepšie spomienky,“ dodáva na záver Adam. 

- Najčítanejšie -