Presunúť na hlavný obsah

Moja staršia sestra bola vždy úspešnejšia než ja: To, čo však urobila po mojom zasnúbení, pokazilo náš vzťah úplne

Rodinné vzťahy

Súrodenecký vzťah je mnohokrát zložitejší, ako by sa nám na prvý pohľad zdalo a niekedy sa veľmi jednoducho dokáže úplne zničiť.

Nikdy to medzi nami nebolo jednoduché

Diana s Viktóriou už od detstva nemali najlepší vzťah. Päťročný vekový rozdiel postupne nevinnú súrodeneckú rivalitu premieňal na nevrlosť a zlobu. „Diana bola staršia. To však pre ňu neznamenalo, že by mi mala pomáhať a zaujímať sa o to, ako sa mám, práve naopak. Všade a s radosťou dokazovala, že je tá lepšia, úspešnejšia, jednoducho šikovnejšia. A mňa tým privádzala do šialenstva.“ spomína si na zážitky so sestrou Viktória.

Prečítajte si aj: Celý život som uprednostňovala iných pred sebou: Neurobte rovnakú chybu ako ja, lebo sa môže stať aj toto...

„Nechcela som na ňu žiarliť, no občas som si skutočne nevedela pomôcť. Zakaždým, keď sa mi niečo podarilo, bola opäť o krok vpred a všetkým dokazovala, že moje úspechy v realite nestoja za nič. Až po tom, čo prišiel Ivan som si myslela, že bude konečne všetko inak.“ dodáva.

Šťastím by som to nenazvala

„Spoznala som ho úplnou náhodou, v kaviarni, keď som sa zamyslená pozerala von oknom. Bol zvláštny. Vôbec by som nepovedala, že je môj typ, získal si ma však tým, že sa zaujímal. Prvýkrát sa o mňa nejaký muž staral nie kvôli tomu, že sa chcel cezo mňa dostať k Diane alebo jej kamarátkam, práve naopak. Zaujala som ho ja, ako človek, žena s názorom a vlastným životom.“ spomína s úsmevom Viktória.

Nenechajte si ujsť: Jednu vec naučte svoju dcéru čo najskôr: Neskôr vám za ňu bude určite vďačná!

„Šialene som sa zamilovala a vedela o tom celá rodina. Diana sa vak akoby od celej veci dištancovala a nechcela o Ivanovi ani počuť. Vôbec ju nezaujímal, pritom doteraz riešila každého jedného muža, s ktorým som sa dala dokopy a veľmi rada s nimi otvorene flirtovala až kým môj vzťah nestroskotal. Práve preto som sa bála, čo príde.“

Zásnuby s nešťastným koncom

„A presne po dvoch rokoch, keď ma Ivan požiadal o ruku, Diana ukázala svoju pravú tvár. Hneď ako som oznámila našu skvelú novinku, nečakala dlho a vyšla s pravdou von. Hneď pri stole sa začala nekontrolovateľne smiať, postavila sa a pred celou rodinou vyrozprávala príbeh o tom, ako je Ivan jej bývalý, s ktorým kedysi niečo mala a poslala ho za mnou len kvôli tomu, že chcela vedieť, ako jednoducho sa opäť na niekoho namotám. Vraj bol až tak zúfalý, že aj potom, čo mu ukázala moju fotku povedal, že už dlho nikoho nemal a neskutočne si potrebuje povyraziť. Vraj netuší, ako sme sa nakoniec dostali k reálnemu vzťahu, tobôž nie k zásnubám.“ s trpkosťou v hlase spomína.

Mohlo by vás zaujímať: Sebavedomého muža a gentlemana vychovávate iba vy sama: Vďaka týmto krokom sa vám to podarí

„Neverila som vlastným ušiam. To predsa nemôže byť pravda. Pozrela som sa na Ivana s neveriacim výrazom v tvári, no on je tvrdenia v žiadnom prípade nevyvracal, len ticho pozeral do zeme. Na otázku, či je to pravda len neprítomne zamrmlal áno, ale vraj netušil, že sa do mňa zamiluje. Ja som však už ďalej nepočúvala. Vybehla som z izby, naštartovala auto a odišla ku kamarátke. Neviem, ako dostali naši Ivana z domu, no nikdy viac som ho nevidela. A ani nechcem, rovnako ako Dianu. Už pri vyslovovaní jej mena sa mi zdvíha žalúdok. Počula som však, že sa ide rozvádzať a nezostane jej takmer nič. Možno, že karma skutočne existuje.“ dodáva s pousmiatím Viktória.

Čakali by ste niečo podobné od súrodenca?

spolu hlasovalo 161 ľudí

Áno
33
Nie
128

- Najčítanejšie -