Presunúť na hlavný obsah

Moja mama sa po 15 rokoch rozhodla pre ďalšie dieťa: Takéto prekvapenie ma čakalo po narodení mladšej sestry

Rodinné vzťahy

Keď sa rodičia rozhodnú, že by chceli ďalšie dieťa, niekedy sa udejú skutočne neočakávané veci. Príbeh Simony (31) je toho dôkazom.

Myslela som si, že sa zbláznila

„Aj s bratom sme boli už dospelí a osamostatnení, keď sa v našej rodine niečo zmenilo. Moja mama. Akoby šibnutím čarovného prútika sa odrazu správala absolútne inak.  Smútok z toho, že sme ako jej jediné deti už vyleteli z hniezda, vystriedalo nevysvetliteľné nadšenie. Dlho som však nechápala, čo to zapríčinilo. Možno s kamarátkami vymysleli skvelé miesto na letnú dovolenku alebo si jednoducho len našla nový koníček. Možností bolo veľa, no nič z jej reč nenaznačovalo niečo konkrétne.“ hovorí zúfalo Simona.

Inšpirujte sa: Vybudujte vášmu dieťaťu zdravé sebavedomie: Stačí, ak zmeníte tieto štyri veci vo výchove

"Všetko sa vyjasnilo až v jeden večer, keď u nás zase raz prišla na pretras téma dieťaťa. Mama dobre vedela, že sa s Tomášom už dlhšie snažíme o potomka, no zatiaľ neúspešne a na podobné debaty som skutočne nemala chuť. Ona však zrazu začala sama od seba, akoby v tomto prípade vôbec nešlo o mňa či moju budúcnosť. Až po dobrej pol hodine vysvitlo, že jediný, kto je v skutočnosti v očakávaní je vlastne moja matka! Odrazu z nej vyšlo, že sa im s otcom tretíkrát pošťastilo a ja budem mať malú sestru.“ dodáva s ohromením Simona.

Nevedela som, čo si myslieť

Simona si najprv myslela, že sa jej sníva. Aj napriek faktu, že jej brat bol o 15 rokov mladší, skutočne nečakala, že by jej rodičia nad niečím podobným vôbec ešte premýšľali. Zdalo sa však, že to, čo jej prišlo ako nonsens, sa jej matke zdalo ako neuveriteľný zázrak. „Chodila po byte ako bez duše. Vytešovala sa a bola absolútne neprítomná. Až po mesiaci, ktorý som zásadne strávila vo svojom byte bez toho, aby som ju navštívila som si odrazu uvedomila, že to takto ďalej nejde. Buď sa budem tešiť spoločne s ňou alebo sa náš vzťah raz a navždy pokazí. Preto som sa rozhodla, že budem stáť po jej boku a so všetkým jej pomôžem." pokračuje v rozprávaní.

Nenechajte si ujsť: Náš syn bol nezvládnuteľné dieťa: Až jeden moment a výchovná metóda zmenili všetko

Malá zmenila absolútne všetko

"Chodili sme spoločne nakupovať, prestavali sme izbu, chystali sme výbavičku a trávili dlhé hodiny vyberaním mena. Boli sme si bližšie ako kedykoľvek predtým. Keď sa malá v júnové ráno konečne narodila, náš vzťah nemohol byť lepší. Malá dostala meno Hanka a bola nádherná. Nikdy som si nemyslela, že budem mať tak malú sestru a už vôbec nie, že ju budem tak neskonale milovať. Bolo to, akoby k nám odjakživa patrila." spomína Simona.

Prečítajte si aj: O tomto svojim deťom nikdy neklamte: Môže to mať do budúcnosti ďalekosiahle následky

Keď udalosti súvisia

„Už pár dní po tom, čo sa vrátili z nemocnice sa však začali diať čudné veci. Začala som byť nervóznejšia, stále som mala pocit, že chcem byť pri malej, nevedela som ovládať svoju neskutočnú precitlivelosť a výkyvy nálad. Netušila som, čo sa so mnou deje až do chvíle, keď mi meškala menštruácia a tehotenský test dokázal, že som v druhom stave. Po piatich rokoch snaženia! Tomáš bol radosťou celý bez seba a moja mama nedokázala pochopiť, čo sa vlastne stalo. Ja si však doteraz myslím že za všetko môže malá Hanka."

"Jej láska a celé matkine tehotenstvo boli presne tým, čo som potrebovala, aby sa moje telo konečne nastavilo tak, aby dokázalo prijať bábätko. Všetky pokusy a testy boli zbytočné. Nakoniec stačilo nechať život, nech si okolnosti zariadi po svojom. Teraz je s Hanky ročná teta a s mojej malej Miriam sladký poklad.“ ukončuje s úsmevom šťastná mamička.

Myslíte, že tehotenstvo matky môže mať priaznivý vplyv na staršiu dcéru?

spolu hlasovalo 657 ľudí

Áno
621
Nie
36

- Najčítanejšie -