Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Fitness tréner Marek Blahušiak zostavil sériu cvikov na mieru pre ženy a mužov, vyskúšate doma?

Feminity TV

Séria cvičení podľa fitness trénera Mareka Blahušiaka, pri ktorej sa poriadne zapotíte! Stačí, ak sa necháte inšpirovať jeho tréningovým plánom, ktorý zostavil pre ženy aj mužov.

Potrebujete spevniť, posilniť či precvičiť jednotlivé časti tela a nemáte čas na návštevu fitnescentra? V spolupráci s portálom Ceztrenera.sk sme sa tentokrát spojili s fitness trénerom, ktorý pre Feminity zostavil intenzívny tréningový plán, ktorý však zvládnu aj začiatočníci. V týchto dieloch vám budeme spoločne s Ceztrenera.sk prinášať pravidelné rozhovory s odborníkmi na zdravú výživu, šport či iné oblasti zdravého životného štýlu. Máte sa na čo tešiť!

FEMINITY TV: Séria cvičení zostavená pre ženy podľa fitnes trénera Mareka Blahušiaka

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Martin Šmahel o efektívnom cvičení pre ženy a svojej vášni: Tieto veci stíha popri práci a užíva si ich

Cviky na ženské partie

V tejto sérii cvičení sa fitness tréner zameral na dolné končatiny, zadok a brucho, ktoré sú zároveň aj najkritickejšími partiami u väčšiny žien. „Zvolil som cvičenia na typické ženské partie. Konkrétne tam máme výpady do strán, drep s výrazom, predklony a potom rotácie v polo sede a prednožovanie a predpažovanie v diagonále,“ priblížil sympatický Marek.

Tip trénera

Pri týchto cvičeniach môžete zvoliť jednoduchšiu verziu bez závaží alebo postupovať podľa tipu trénera. „Najlepšie je mať také malé jednoručné činky, prípadne si to môžete nahradiť nejakými fľaškami naplnenými vodou,“ prezradil.

FEMINITY TV: Komplexný tréning pre mužov podľa fitness trénera Mareka Blahušiaka

Komplexný tréning

Pre pánov zostavil komplexný tréning, ktorý je zameraný od chrbta cez hrudník, brušné svalstvo aj dolné končatiny. „Využil som tam troška modifikované cvičenia, aby v každom cvičení zapájali viacej svalov a aby to bolo pre nich náročnejšie. Na začiatok som dal príťahy v predklone, tam sa zameriavame chrbát. Potom tam bude tricepsová extenzia a bicepsový zdvih, kľuky s príťahom, výpady vzad, sed ľah a úplne na záver bude spor a prekladanie jednoručnej činky,“ opísal stručne.

Tip trénera

Fitness tréner zvolil pre mužov 6-kilové jednoručné činky, ale začiatočníci môžu začať aj s jednoduchšou váhou. „Treba si hlavne dávať pozor na techniku držania tela, budeme musieť dbať na to, aby bol ten driek aktívny,“ dodal na záver.

Inšpirujte sa: Najsexi cvik, ktorý vám zabezpečí správne držanie tela: Tento praktizujte každý deň!

- Najčítanejšie -