Presunúť na hlavný obsah

Dôvody, pre ktoré by ste v roku 2018 mali vyskúšať cestovanie po svete karavanom: Títo ľudia v nich prežijú celý život

Cestovanie

Niektorým ľuďom netreba veľa peňazí či honosný dom. K šťastiu im stačí jeden karavan a otvorený svet.

Skutočná romantika

Samozrejme, že i pravá dovolenka, na ktorej sa o vás do bodky starajú má niečo do seba. nič však v skutočnosti nemá na čaro, ktoré so sebou prináša cestovanie vo dvojici. Zastavíte sa, kde len budete chcieť, nikto a nič vás nebude rušiť a čas jeden pre druhého budete mať skutočne neobmedzený. Ľudia, ktorí poznajú, čo znamená romantika v podaní karavanu, by ju už za nič na svete nevymenili.

Inšpirujte sa: Dokonalé miesta na jesenný reset: Máme pre vás tipy, ako odísť zo stereotypu a zhonu všedných dní

Domáce zvieratká sú vítané

Niektoré rezorty môžu byť akokoľvek lukratívne, veľa z ních má však problém práve s domácimi miláčikmi, ktoré však k vašej dovolenke nezameniteľne patria. Ak si bez nich neviete predstaviť svoje cestovanie, o dôvod naviac vydať sa zdolávať dobrodružstvo práve karavanom. Tu totiž neplatia žiadne obmedzenia, ani pre vás, ani pre vášho psíka.

 

Live Simply 1975 Airstream Follow @Project.VanLife for more  by @mavistheairstream

Príspevok, ktorý zdieľa Vanlife | Nomad | Buslife (@project.vanlife),

Priamo v srdci hôr

Príroda je najkrajšia, keď sa nachádzate priamo v jej srdci. Nič nie je úžasnejšie, ako keď vás od hôr a masívnych štítov oddeľujú len tenké dvere vášho karavanu. Okúsiť ju v plnej kráse je jedným z najkrajších okamihov a mal by ho zažiť skutočne každý. Pozorovať hrizont pri šálke teplého čaju priamo z postele je skutočne fascinujúce.

Prečítajte si: Chystáte sa v lete do Ameriky? Tieto miesta vám svojou krásou skutočne vyrazia dych a stoja za to!

 

Weekend in the mountains, anyone? by @kylefinndempsey

Príspevok, ktorý zdieľa Vanlife | Nomad | Buslife (@project.vanlife),

Dokonalý západ slnka

Veľa z nás si rado pozrie západ priamo na pláži, málokto však vydrží prespať na danom mieste až do rána. Karavan je však na toto ako stvorený. Pokochať sa západom slnka priamo cez otvorené dvere je ako splnený sen a ak náhodou na noc prituhne, stále sa môžete schovať pod deku a zohriať sa navzájom so svojou polovičkou.

K moru trochu bližšie

Nielen hory, ale aj more môžete mať na dosah. Zastavte kúsok od pláže a zbehnite si zaplávať, kedy sa vám zachce. Taký luxus si skutočne môže dovoliť len niekto, kto objavuje svet v karavane. Ranné plávanie a večerné kúpanie hore bez je luxus, ktorý poznajú len skutoční cestovatelia. 

Mohlo by vás zaujímať: Cestovateľka Jana si užíva krásy Albánska: Aj pre toto sa rozhodla stráviť svoj život v tejto očarujúcej krajine

 

"Breakfast Views" Checkout @VanLifeCaptain for more by @ireneyap

Príspevok, ktorý zdieľa Vanlife | Nomad | Buslife (@project.vanlife),

Vyjsť zo svojej komfortnej zóny

O tom to presne.je. Karavan vám nezabezpečí dokonalé miesto na oddych či partnerské večery. Vždy bude o niečo menej pohodlný ako noc strávená v hoteli. Ide však o minimalizmus a jeho čaro. Ak prídete na chuť neobyčajnému kúzlu malého priestoru a nikdy nekončiacej cesty, máte vyhrané.

Prečítajte si aj: Magické miesta, ktoré sa oplatí vidieť raz za život: V týchto častiach sveta zabudnete na okolitý svet!

 

A world to wander! Checkout @VanLifeDistrict for more!  by @mayaloranger & @emilyolaney

Príspevok, ktorý zdieľa Vanlife | Nomad | Buslife (@project.vanlife),

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus