Presunúť na hlavný obsah

S mojím mužom som mala 10 rokov po rozvode skvelý vzťah: Keď sa druhýkrát oženil, všetko sa medzi nami zmenilo

Feminity

Diana mala so svojím ex manželom absolútne ideálny vzťah dlhé roky. Prišiel však jeden moment, ktorý všetko zásadne zmenil.

Mohlo by vás zaujímať: Mama sa mi po 15 rokoch priznala k jednej veci: Náš vzťah to poznačilo do takej miery, že som urobila toto

Diana a Peter si po piatich rokoch manželstva jednoducho povedali, že bude lepšie pre oboch, ak pôjdu každý vlastnou cestou. Nie, nebola za tým nevera, nikto tretí ani odcudzenie. Časom zistili, že pre seba nie sú stvorení a napriek tomu, že si skvele vychádzajú ako kamaráti, chýba medzi nimi vášeň.

Niekedy je lepšie ísť vlastnou cestou

”Nikto z našej rodiny nechápal, prečo ideme od seba. Navonok sme totiž pôsobili ako ideálny pár. Áno, boli sme perfektnými kamošmi, no nie milencami. A všetci vieme, že takýto vzťah by nemal dlhú ”životnosť”. Preto sme obaja cítili, že je lepšie to ukončiť v tejto fáze, kým sme nemali medzi sebou zbytočné rozpory. Aj po rozvode sme sa ex manželom pravidelne stretávali, s čímkoľvek som potrebovala pomôcť, Peter tu bol pre mňa. Fungovalo to aj opačne. Dokonca aj keď mal jeden z nás známosť dokázali sme spolu vychádzať a paradoxne to vždy akceptovala aj tretia strana. Môj súčasný partner Alan to ešte aj obdivoval. Jeho rozvod totiž ani zďaleka nedopadol takto ružovo. Všetko sa zásadne zmenilo, keď si sa Peťo zaľúbil do Aleny.” 

Okamih, ktorý zmenil všetko

Bola mladá, krásna, plná entuziazmu a elánu, no Dianu neznášala. Príšerne na ňu žiarlila. Nakoľko s Petrom nemali deti, nevidela dôvod, prečo spolu majú komunikovať. ”Zakazovala mu akýkoľvek kontakt so mnou, dokonca aj keď sme sa niekde náhodou stretli a dozvedela sa to, urobila mu scénu. Správala sa ako pubertiačka. Vôbec som nerozumela tomu, že jej to Peter so svojou povahou toleruje. No nezostávalo mi nič iné, len to akceptovať.” Keď sa Peter s Alenou vzali, okamžite urobila všetky opatrenia, aby sa už so svojou ex manželkou nikde nestretol. Zablokovala mu jej číslo v mobile, začala s ním chodiť úplne všade okrem práce. Dokonca aj do fitka ho nenechala ísť samého a robila mu doprovod. ”Toto všetko viem len z rozprávania našich spoločných známych. Od svadby sa mi Peter neozval. Jasné, že ma to mrzí. Vždy to bolí, ak prídete o priateľa. Pevne len verím, že sa mu podarí nájsť šťastie. Len sa trošku obávam, či to bude naozaj s touto ženou…” 

Neprehliadnite: Náš vzťah s dcérou nebol nikdy ideálny: Tento jediný moment stačil na to, aby sme k sebe našli po rokoch cestu

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe