Môže byť vysoký aj mužný: Ženy však pri sebe chcú muža, ktorý oplýva touto jednou vlastnosťou

Niekto tvrdí, že ženy sú komplikované a nedá sa ich pochopiť ani na päťdesiatykrát. Čo ak je to však iba v tom, že nám ide, takpovediac, o viac?

Občas netreba až tak veľa ako si muži myslia

Občas netreba až tak veľa ako si muži myslia

Zdroj: Profimedia

Muži žijú v domnení

Častokrát sa pri mužoch stretávame s názorom, že nielen oni, ale aj my ženy sme povrchné a ide nám hlavne o vzhľad. Vraj by sme sa za chlapom neotočili, ak by nebol primerane upravený, vysoký, nevyžaroval dostatočnú mužnosť a nemali by sme pri ňom pocit, že sa o nás dokáže postarať. Dá sa však naše správanie takto jednoducho zaškatuľkovať  a tvrdiť, že nám o nič viac nejde?

Inšpirujte sa: Pre týchto 7 dôvodov muži neradi randia s vyššími ženami: Neverili by ste, čo za tým stojí

Ženská myseľ je komplexnejšia

Práve história nám totiž ukazuje, že to tak celkom nebude. Fakty sú tým, čo sa stavia proti tejto jednoduchej mužskej logike. Je zrejmé, že ženy budú vždy uprednostňovať typ muža, ktorý sa už navonok dokáže postarať nielen o seba, ale aj o druhých, vrátane samotnej partnerky, to však nie je všetko. Ani zďaleka. Možno nechceme veľa, niečo viac ako štandard ale áno.

Nechceme ubezpečovať, potrebujeme byť ubezpečené

Ženy totiž v partnerovi hľadajú jednu dôležitú vec, ktorú nedokáže nahradiť vobec nič a vzhľad už tobož nie. Jednoduché a staré dobré sebavedomie. Nie také to prehnané a okázalé, ktoré všade navôkol vysielajú hlavne tí neistí, ale to pravé, spontánne a reálne. Muž, ktorý príde k žene s tým, že si je sám sebou istý, vie, čo chce a čo od života očakáva je príťažlivejší ako akýkoľvek vytrénovaný a vysoký športovec, ktorý však sám netuší ako sa správať, kým je, a čo od ženy vlastne chce.

Mohlo by vás zaujímať: Viete, ako a kde nájsť toho správneho partnera, či partnerku? Máme pre vás mužskú radu, ktorá vám pomôže

Sme naprogramované tak, aby sme síce nezávisle konali, no občas požiadali o známe ubezpečenie, že to, čo robíme, je správne. Potrebujeme mať pocit, že sa na svojho partnera možeme spoľahnúť, že dokáže veci urobiť aj bez nás a že vo vzťahu alebo mimo neho, stále máme dočinenia s človekom, ktorý oplýva svojou vlastnou osobnosťou. Nechceme niekoho, kto síce bude vyzerať ako vystrihnutý z magazínu, no neustále bude potrebovať našu pomoc, vľúdne slovo a ubezpečovanie.

Nenechajte si ujsť: Z akých žien majú muži strach? Možno aj z tohto dôvodu sú práve tieto ženy nezadané...

Niekto to volá charizma, iný sebaistota, jedno je však jasné. Chlap, ktorý síce nie je najkrajší na svete, no pozná na ňom svoje miesto a patrične to dá žene najavo, vyhral aj bez boja.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba