6 beauty pravidiel, ktoré by mala poznať každá žena po 30-tke: Posledný bod je nesmierne dôležitý!

Zaujímalo nás, akú starostlivosť je potrebné vynaložiť v súvislosti s vašou pleťou v prípade, že ste prekročili prah povestnej 30-tky. Bude udržanie vašej pleti v rovnováhe v skutočnosti veľmi jednoduché a nenáročné? Zistite viac.

Starostlivosť o pleť po 30-tke môže byť zábava!

Starostlivosť o pleť po 30-tke môže byť zábava!

Zdroj: Profimedia

Čo sa stáva s pleťou, ak žena prekročí prah 30-tky? Na jednej strane je to výhra v lotérii, pretože pleť sa konečne zbaví problémov z akné, ktoré sa pokojne vyskytujú aj do tohto vekového obdobia. Čerstvé tridsiatničky však na svojej pokožke začínajú objavovať mikroskopické vrásky, ktoré nikdy predtým nevideli. Čo robiť s týmito nepriateľmi, ktoré trápia vaše očné okolie alebo ako sa starať o pleť, ktorá už dávno nepatrí k pubertálnej? Stačí ak sa budete riadiť 6 základnými beauty pravidlami a zistíte, že starostlivosť o pleť po 30-tke je vlastne úplne jednoduchá. Presvedčte sa!

Prečítajte si aj: VIDEO: Reštartujte unavenú pleť s profesionálnym ošetrením a dajte zbohom pigmentovým škvrnám a vráskam!

Hydratácia!

Áno vieme, opakuje sa to snáď z každej strany, ale musíme podotknúť, že hydratácia je veľmi dôležitá aj v prípade, že máte zmiešanú či dokonca mastnú pleť! Okrem toho, že by ste mali dodržiavať pravidelný pitný režim a hydratovať vašu pleť aj z vnútra, je potrebné taktiež staviť na hydratačné krémy alebo nakopnúť pokožku výživnou maskou. Môžete staviť na produkty s kolagénom, ktoré vašu pleť navyše krásne vypnú.

Očné okolie

Zvýšenú pozornosť by ste mali venovať najmä očnému okoliu a jeho starostlivosti. Keďže v tomto veku sa objavujú už prvé jemné vrásky, je skvelé s nimi zatočiť už v predstihu. Kvalitný očný krém, ktorý dokáže vyhladiť mikroskopické vrásky a predísť ich tvorbe považujeme za „must have“ produkt vo vašej kozmetickej výbave.

Vyberajte si ľahšie pleťové produkty

Je dobré staviť na ľahšie pleťové oleje, krémy či séra, ktoré zbytočne nezaťažia vašu pleť. Čerstvé tridsiatničky majú tendenciu používať produkty určené na zrelú pleť, v domnienke, že im tieto zázraky pomôžu viac. V skutočnosti sa k vašej pleti budú správať ako k naozaj zrelej a zmenia jej štruktúru. Vyberajte si preto produkty určené pre vašu vekovú kategóriu a verte, že menej je niekedy naozaj viac.

Antioxidácia pleti

Nemusíte podstupovať žiadne drahé procedúry, stačí ak začnete od prírody. Zaveďte do svojho ranného rituálu aj užívanie vitamínu C a E, ktoré pomôžu chrániť vašu pokožku pred voľnými radikálmi a oxidačným stresom. Práve to je z hlavných faktorov, ktoré prispievajú k predčasnému starnutiu pokožky. Ak k tomu pridáte produkty s použitím vitamínových komplexov, máte vyhrané! 

Zvýšená ochrana pred slnkom

Zatiaľ čo v 20-tke ste sa slnili jedna radosť, vo veku 30 rokov už túto chybu neurobíte. Vaša pleť si zapamätá každý zásah slnečných lučov a odzrkadlí sa až vo vyššom veku. Dbajte preto na zvýšenú ochranu pred slnkom správne zvolenými produktmi s vysokým ochranným faktorom. Veľký klobúk či kvalitné slnečné okuliare by mali taktiež patriť k vašej základnej výbave. Verte, že túto radu neskôr veľmi oceníte.

Inšpirujte sa: Týchto 6 beauty produktov sa zbavte čo najskôr: Zbytočne vám opticky pridávajú na veku

Príprava na noc

Zatiaľ čo doteraz ste sa po večierku ledva odlíčili, dnes už musíte myslieť viac zodpovedne v súvislosti s vašou pleťou. Nechcete predsa kvôli zanedbanému čisteniu skončiť s upchanými pórmi či prehĺbenými vráskami. V tomto prípade je odlíčenie pleti na prvom mieste. V ďalších krokoch odporúčame použiť ľahký pleťový olej, ktorý pleť krásne premastí a dodá jej účinné látky. Ráno sa budete zobúdzať s hladkou pleťou a pocitom princeznej.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MB

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba