Presunúť na hlavný obsah

Princ Harry a Meghan sa dohodli na svadobnom programe: Májová svadba bude neobvyklá aj kvôli tejto jednej veci

Zahraničné celebrity

Svadba princa Harryho a Meghan Markle je jednou z najočakávanejších udalostí tohto roka. Čo všetko však bude vychýrenú svadbu sprevádzať, je známe až teraz.

Miesto je veľmi významné

Samotné miesto konania svadby, ktorá je naplánovaná na 19. mája tohto roku o dvanástej hodine miestneho času, je pre dvojicu veľmi významné. Na rozdiel od princa Williama a Kate, ktorý tú svoju absolvovali vo Westminsterskom opátstve, Harry a Meghan svoj zväzok spečatia vo Windsorskom zámku, konkrétne v Kaplnke svätého Juraja.   

Inšpirujte sa: Za zoznámením princa Harryho a krásnej Meghan stojí jedna konkrétna osoba: Neuveríte, akú úlohu zohrala náhoda

Práve na tomto mieste totiž posledné mesiace strávili množstvo chvíl a práve preto má pre pár ako taký určitú symboliku. Netreba ale zabúdať aj na fakt, že samotný Harryho otec, princ Charles, sa po oficiálnom civilnom obrade, pri ktorom si za manželku vzal Camillu Parker Bowles, zorganizoval svadobný ceremoniál práve na tomto mieste.

Skutočne kráľovská oslava

Ako inak, novomanželia sa hneď po hlavnom obrade poberú na okružnú procesiu v okolí Windsoru, ktorú po prejdení dlhej aleje stromov ukončia opätovne v kaplnke a odtiaľ sa presunú na veľkolepú oslavu.

Tá však nebude ako všetky ostatné. Princ Harry a Meghan sa totiž rozhodli, že svoju svadbu oslávia hneď dvakrát. V prvom rade so všetkými pozvanými, ktorí sa zúčastnia aj slávnostného obradu. A to v Sieni svätého Juraja, ktorá je tou najväčšou miestnosťou vo Windsorskom zámku a dokáže poňať až 162 hostí.

Mohlo by vás zaujímať: Detoxikačný čaj, na ktorý nedá dopustiť Meghan Markle: Naštartuje vám metabolizmus a zbaví toxínov

Následne sa pod záštitou princa Charlesa uskutoční ešte jedna tak povediac recepcia, avšak len pre pozvaných hostí, ktorá sa bude niesť vo veľmi komornom a súkromnom duchu. Ešte nie je isté, kde presne sa táto znamenitá udalosť uskutoční, je však jasné, že na ňu budú mať prístup len výsostne pozvaní hostia.

Aj George a Charlotte sa horlivo pripravujú

Už teraz je jasné, že do celej ceremónie budú zapojení aj malý George so svojou sestrou, ktorý zrejme už horlivo nacvičujú svoje úlohy. Nie je ešte isté, či ponesú prstienky, alebo budú rozhadzovať lupene, kráľovská rodina však oznámila, že keďže ide o veľkolepú udalosť, aj najmladší členovia sa do nej isto zapoja.

- Najčítanejšie -