Presunúť na hlavný obsah

Náš odlišný postoj k dieťaťu ničil naše manželstvo: Až toto ho presvedčilo, aby sme sa pokúsili o našu dcérku

Partnerské vzťahy

Vzťahy sú hlavne o komunikácii. Ak však celkom nefunguje, problém je na svete.

Martina s Ondrejom mali ukážkový vzťah. Až dovtedy, kým opätovne neprišla na pretras téma dieťaťa. Vtedy sa veci začali komplikovať a komunikácia zlyhávala takmer úplne. „Ondrej jednoducho dieťa nechcel. Vraj si nevie predstaviť seba ako otca a necíti sa byť dostatočne pripravený. Túto odpoveď som od neho však počúvala už dobré tri roky a pomaly mi dochádzala trpezlivosť. Chcela som dieťa už veľmi dlho a nevedela som, dokedy budem ochotná tolerovať podobné názory.“ tvrdí Martina, ktorá svojho manžela síce milovala, no vedela, že jednoducho nedokáže žiť vo vzťahu, ktorý sa  v blízkej budúcnosti nikam ďalej nepohne.

Inšpirujte sa: Chcela som ho opustiť, no zistila som, že som tehotná: Až tento moment mi ukázal, že to zvládnem aj sama

Dieťa nepripadalo do úvahy

Chcela Martina naozaj tak veľa? Túto otázku sa pýtala seba samej po každej konfrontácii a nedoriešenej hádke.  Veď predsa vstúpili do manželstva s tým, že chceli spoločne založiť rodinu. Odkedy sa ich názory tak diametrálne líšili? „Dlho som nevedela ako naňho, no potom stačil jeden náhodný moment a všetko sa razom zmenilo. spomína si Martina na deň, kedy sa vybrali na návštevu k priateľom, ktorý ich po vyše dvoch mesiacoch z ničoho nič pozvali k sebe domov.

„Katka bola mojou najlepšou priateľkou už od vysokej. Hovorili sme si takmer všetko, aj o mojom probléme s Ondrejom vedela viac ako ktokoľvek iný. Až dovtedy, keď sa mi pred niekoľkými mesiacmi úplne odcudzila a ja som netušila, čo je dôvodom. Možno aj preto som sa tak tešila, keď ma konečne zavolala k sebe. Tvárila sa, že je všetko v poriadku. Počas celej večere sme sa rozprávali o všetkom možnom, o práci i o súkromí, no aj tak som cítila, že tam niečo nehrá. Po štyroch pohároch vína však odrazu z Katkynho partnera vyšla pravda von a pri debatách o detskej izbe, ktorú práve prerábali len tak medzi rečou priznal, že je to aj tak celkom zbytočné, keďže presne včera zistili, že svoje vlastné deti na 90% nikdy mať nebudú.“ dodala Martina, ktorej snáď nikdy nikoho nebolo tak ľúto, ako svojej najlepšej priateľky v daný moment.

Mohlo by vás zaujímať: Zmenila som kvôli nemu celý život a on ma podviedol: Táto skúsenosť ma však naučila jednu vec

Keď jedna informácia všetko zmení

„Chcela som jej pomôcť, no nevedela som ako. Verdikt lekárov bol definitívny a takmer jedinou možnosťou bola adopcia. V ten večer som odchádzala ako obarená. Nevedela som dať do poriadku ani seba, nieto ešte pomôcť Katke. Keď sme však večer s Ondrejom zaspávala, pošepkal mi jednu vec. Vraj konečne pochopil, prečo mi na dieťati tak záleží a už sa tomu nechce brániť. Možno nebude pripravený nikdy, no nemôže o možnosť mať vlastné deti prísť. Aj keby vraj mal byť zlým otcom, musí to aspoň skúsiť. To boli slová, ktoré by som od neho nikdy nečakala, no znamenali tak veľa. Novú éru v našom manželstve a v našich životoch. Možno práve takáto hraničná situácia mu ukázala, že niekedy je čakanie a plánovanie zbytočné.“ priznáva Martina, ktorá je už šťastnou mamičkou.

- Najčítanejšie -