Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Dve sestry si s kamarátkou založili chutnú cukráreň: Ako im to celé napadlo a aké torty či koláčiky vyrábajú?

Kariéra

Sestry Biba a Petra spoločne s kamarátkou Luciou otvorili jedinečný koncept cukrárne, kde si celý proces pečenia môžete vychutnať priamo pri samotnom ujedaní z ich neodolateľných dobrôt.

Keď sa zo zozbieraných receptov stane cukráreň

Fertucha vznikla tak celkom netradične. Keďže sa ani jedna z troch kamarátok nechcela po materskej vrátiť k pôvodnému zamestnaniu, využili zozbierané recepty starých mám a pustili sa do podnikania, ktoré sa havne vďaka ich zanieteniu a tvrdej práci skvele rozbehlo. „Peťa s Bibou ma nahovorili, nech idem do toho s nimi a spoločne sme vytvorili koncept, kde sa koláčiky pečú a predávajú na jednom mieste. Naša prvá prevádzka bol v starom Fresh Markete, niekde úplne vzadu a vôbec sme nedúfali, že by sa to nejak ujalo. Nakoniec však zákazníci chodili veľmi pravideľne a chodia doteraz do oboch našich prevádzok,“ vysvetlila Lucia, ktorú kamarátky na otvorenie Fertuchy, takpovdiac, nahovorili, no nič neľutuje.

FEMINITY TV: Biba, Lucia a Petra nám porozprávali o tom, ako pekáreň s kaviarňou Fertucha vlastne vznikla 

Gro tvoria hlavne suroviny zo Slovenska

Fertucha nie je svojská len tým, že sa všetky koláče pečú priamo na miestne, ale aj surovinami, ktoré sa pri pečení používajú. „Na používanie lokálnych surovín si dávame špeciálny pozor.  Či už ide o múku, smotanu, mlieko či maslo. Ideme však pomaly aj do takých extrémov, že chceme slovenské i také suroviny, akými sú káva a čaj. Keď už máme túto novú prevádzku na Košickej, snažíme sa lokálnych výrobcov naozaj podporiť a dať im šancu,“ ozrejmila nám Petra, ktorú, rovnako ako aj ostatné dámy, nájdete v cukrárni takmer každý deň.

Inšpirujte sa: VIDEO: Kristína vždy chcela robiť niečo iné: Dnes organizuje úžasné svadby, ktoré vám originalitou vyrazia dych

Už čoskoro sa opäť rozrastú

Síce ešte len v novembri otvorili svoju druhú prevádzku, už teraz spolupracujú na otvorení tretej, zatiaľ načas poslednej. „Onedlho spustíme náš spoločný špeciálny projekt s výrobcom kávy, a teda našu tretiu pobočku. Spájame vlastne niečo, čo spolu veľmi súvisí, kávu a koláče. A tým by sme na istý čas chceli skončiť, pretože chceme skutočne každý deň mať vo Fertuche určitý osobný vklad, byť na prevádzke, vo výrobe či na predajni. Je to dôležité a ocenia to aj zákazníci,“ priblížila nám spoločné plány do budúcnosti Biba.

Prečítajte si: VIDEO: Fotografka Michaela stojí za projektom Bratislava: Takto sa dostala k foteniu a získala si tisíce fanúšikov

Vidno, že spoločné dielo troch priateliek vzniklo naozaj s veľkým nadšením a aj vďaka ich zanieteniu a perfektnému tímu sa im už niekoľko rokov skutočne darí.  Aj preto im prajeme veľa úspechov a chuti do práce aj do budúcna!

- Najčítanejšie -