Presunúť na hlavný obsah

Ľudia, s ktorými sa stretávate, vám môžu pomôcť kariérne rásť: Takýmito typmi sa pre vlastné dobro obklopujte

Kariéra

Správni ľudia vám dokážu v živote neuveriteľne pomôcť. Vyberajte si ich preto s rozumom.

Nepovedia vám vždy áno

Ak chcete niekoho, kto vám na každý váš nápad dá vždy kladnú odpoveď, nejde vám o nič viac než o hladkanie vlastného ega. Tí právni ľudia, ktorí sú pre váš kariérny život naozaj prínosom, k vám nebudú vždy vľúdni a zhovievaví. Ak totiž nerobíte niečo správne, nič vás viac neposunie ako konštruktívna kritika a pravdivý názor, ktorý sa nesnaží prispôsobiť tomu, čo chcete počuť, ale čoby ste v skutočnosti počuť mali.

Odžili si, preto hovoria

Nikto múdry z neba nespadol, to vie každý z nás. Ale ak niekto múdry „spadol“ niekde vedľa vás, neberte to ako zázrak, ale príležitosť. Učiť sa dá len od tých, ktorý o danej problematike niečo vedia a majú k nej prečo niečo povedať. Tárajov je veľa, ale ľudia, ktorí sa vyznajú, sú väčšinou ticho. Preto načúvajte a hľadajte tých správnych. Tých, čo sa nevystatujú, pretože nemusia.

Mohlo by vás zaujímať: 10 zvykov slušne zarábajúcich ľudí: Oplatí sa ich osvojiť, ak chcete byť v živote úspešný a šťastný

Majú záujem sa podeliť

Ľudia, ktorí sú úspešní sa väčšinou pasujú so samotou. Ak sa totiž dostanete niekam vyššie a máte silu a vôľu to niekam dotiahnuť, väčšinou na ceste ostávate sám. Aj preto vyhľadávajú spoločnosť a mentorovať niekoho, čo sa týka budúcnosti a tých správnych krokov v oblasti kariéry je pre nich zmenou, ktorej sa nevedia dočkať. Stretávať sa s niekým, kto je plný chute a zanietenia dokáže niekedy vliať druhý dych aj im. Pretože aj v práci, ktorá vás vyslovene baví, občas nastanú chvíle, kedy pochybujete o tom, či to stojí za to. A práve vtedy je fajn stretnúť niekoho rovnako zanieteného.

Nenechajte si ujsť: Najatraktívnejšie povolania pre ženy: Je za nimi viac driny, ako by ste očakávali

Optimizmus je podceňovaný

Áno, samozrejme, že talent a chuť pracovať na sebe sú dôležitými zložkami úspechu, ak vám ale chýba optimizmus, bude to ťažké. Nájdite preto vo svojom okolí ľudí, ktorí ho vidia aj vtedy,  keď len málo vecí vyzerá ružovo. Naučia vás, ako sa obrniť proti negatívnym myšlienkam a ako vydržať aj vtedy, keď sa veľa vecí nedarí a začínate mať pocit, že ste sa v prípade svojej kariéry nerozhodli tak úplne správne.

Prečítajte si aj: Moja najlepšia kamarátka mi vyfúkla job snov: V tom okamihu som ju začala vnímať úplne inak

Netvária sa, že všetko vedia

Pretože nemusia. Ich činy hovoria za všetko. Je fajn, ak vie niekto o svojom úspechu rozprávať, oveľa viac vie však nakopnúť fakt, že naozaj jeho výsledky vidíte a chcete dosiahnuť aspoň toľko ako on. Preto sa snažte stýkať s ľuďmi, ktorí nemusia neustále rečniť o tom, čo dokázali, lebo je to zbytočné. To, čo dokážu radšej spravia a to, čo nie, zbytočne neriešia.

- Najčítanejšie -