Presunúť na hlavný obsah

Pred každým sme sa hrali na dokonalé manželstvo: Za zatvorenými dverami sa ale diali veci, o ktorých nik netušil

Partnerské vzťahy

Nikto nikdy nevidí cudzí vzťah úplne taký, aký je v skutočnosti. Rovnako ako nie je všetko len ružové a dokonalé.

„Denis bol typický typ muža, ktorý si celý čas potreboval niečo dokazovať a aj keď sa mi to na ňom kedysi páčilo zo všetkého najviac, postupne som začala vidieť jeho pravú tvár. Jeho sebeckosť ma najprv istý spôsobom lákala, prišla mi mužná a sexi. Ale hlavne, hlavu som mala niekde v oblakoch a nijak veľmi som neriešila, aký bude mať jeho správanie vplyv na náš vzťah a či vôbec bude nejaký vzťah v tomto prípade možný. Jednoducho som len chcela byť tou, ktorej sa tohto drzého a egoistického chlapa podarí skrotiť.“ spomína si na svoje hlúpe vnímanie situácie Viki.

Inšpirujte sa: Bola som neverná, no priznala som sa až po rokoch: Môj manžel zareagoval nad moje očakávania

Po piatich rokoch sa konečne vzali. Ktovie, či za tým bol skôr tlak okolia alebo samotný fakt, že bolo vzťah treba posunúť niekam ďalej, rodina aj priateľia sa však tvárili, že je už konečne všetko  tak ako má byť.Vikina mama brala Denisa ako vysnívaného muža, ktorý sa o jej dcéru dokáže postarať a jej priateľky boli z jeho sebavedomého správania bez náznaku neistoty úplne paf.

Keď je realita iná

„V našej domácnosti to ale od harmónie malo pekne ďaleko. Postupom času som si začala uvedomovať, že mi Denisovo sebectvo prerastá cez hlavu. Veci, ktoré som pokladala za znak toho, že ma chce chrániť, som odrazu videla v tom pravom svetle a bolo mi jasné, že mu nejde o nič iné, len o vlastné ego a dokazovanie si svojej sily. Postupom času mi zakázal chodiť do práce, pretože vraj ako žena nemám čo budovať svoju vlastnú kariéru a mala by som sa naplno venovať rodine a jej plánovaniu. Nemohla som uveriť tomu, že ma odrádza od celoživotného sna stať sa architektkou a žiada odomňa, aby som ostala doma. Keď som povedala, že podobné správanie odmietam tolerovať, v noci mi schoval telefón aj peňaženku a nechal ma bez všetkého v zamknutom byte.“ spomína na neuveriteľné správanie svojho, teraz už bývalého manžela, Viki.

Mohlo by vás zaujímať: Priateľkin manžel bol muž, o akom som vždy snívala: Chcela som ho zviesť, no po tomto som si uvedomila, že robím chybu

„Emocionálne ma vydieral. Hneď, ako prišiel domov ma presvedčil o tom, že podobné správanie bolo z jeho strany nutnosťou, aby som sa naučila, kde je moje miesto. Vraj mi chce len dobre a ja ho musím počúvať. Až keď som sa podvolila, vrátil mi moje veci a celý incident akoby sa nestal. Navonok sme hrali dokonalý pár, v ktorom som sa z vlastnej vôle rozhodla, že uprednostním domov a honba za kariérou bola len nejakým chvíľkovým skratom. Čoraz viac som však upadala do depresie a Denis moje nálady nebol ochotný tolerovať. Stávala som sa klbkom emócií v jeho rukách. Zakázal mi telefonáty  a návštevy priateliek, nehovoriac o tom, že monitoroval každú moju činnosť, ktorej som sa počas celého dňa doma venovala.“ spomína s trpokosťou Viki.

Nenechajte si ujsť: Tesne pred svadbou som si našla milenca a môj snúbenec na to prišiel: Napriek tomu sme sa vzal

Všetko zachránila až mama

Trvalo to dva roky, kým si dokázala uvedomiť, čo sa vlastne deje. Až vlastná matka ju musela v jedno sobotné ráno prísť navštíviť a zistiť, v akom svete to jej dcéra žije. Vo svete, z ktorého nevidela východisko a nebola schopná poprosiť o pomoc. Matka ale prišla neohlásene a do bytu sa dostala takpovediac náhodou. Keď Viktória na naliehanie otovrila dvere a zastala v nich  v celom svojom zúboženom stave, matke bolo všetko jasné. Ešte v ten ďen, kým sa Denis stihol vrátiť z práce, vzala svoju dcéru preč. Viki sa spamätáva doteraz. Z dokonalého manželstva, ktoré však v skutočnosti bolo jednou veľkou nočnou morou.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus