Presunúť na hlavný obsah

Najlepšie spôsoby ako sa zbaviť chĺpkov na týchto miestach: Zistite, čo na ktorú partiu tela zaberá najviac

Krása

S blížiacimi sa letnými mesiacmi ani jedna z nás nechce riešiť podobne nepríjemné situácie, do ktorých nás jemné chĺpky na hociktorej oblasti tela vedia dostať. Ako sa ich ale zbaviť najúčinnejšie?

Bikin zóna sa už nemusí len voskovať

Oblasť v okolí citlivých partií je pre mnohé ženy bojom trvajúcim počas celého leta. Ak sa chcete chĺkov zbaviť úplne, najlepšie je zájsť za certifikovaným dertmatológom a podstúpiť laserové odstránenie, ktoré vás po piatich až ôsmich sedeniach zbaví nežiadúcich chĺpkov takmer úplne.

Ak však nechcete do odchlpenia investovať toľké peniaze, dermatológovia odporúčajú samotné holenie, ktoré je rýchle, účinné a hlavne, spôsobuje oveľa menej časté zarastanie chĺpkov v porovnaní so situáciou, ktorá môže nastať po použití vosku.Treba však dávať pozor na to, aby bola žiletka dostatočne ostrá (ak používate jednu častejšie ako desaťkrát za sebou, jej ostrosť radikálne klesá), pretože inak môže poľahky spôsobiť podráždenie pokožky, jej následné zápaly  a začervenania, ktoré si v tejo oblasti nikto z nás neželá. 

Inšpirujte sa: Intímne trendy pod bikinami sú poriadne vzrušujúce: Toto muži považujú "tam dole" za TOP!

Podpazušie sa nekamaráti s množstvom procedúr

Keďže ide opäť o veľmi citlivú zónu, odborníci sa opäť zhodujú v názore, že aj pri podpazuší je jednou z najbezpečnejších metód odstránenia chĺpkov žiletka. Síce efekt nie je dlhodobý, odporúčajú aspoň samotné holenie vykonávať vo všetkých smeroch, keďže chĺpky na tomto mieste nerastú len do jednej strany. Netreba zabúdať na holiaci gél, ktorý v kombinácii s horúcou sprchou pokožku v tejto oblasti dokonale zjemní.

Mohlo by vás zajímať: Chyby pri holení chĺpkov, za ktoré sa vám intímne partie nepoďakujú: Robíte tieto prehrešky aj vy?

V prípade nôh voľte kombináciu

Chĺpky v oblasti nôh sú skutočne špecifické. Po každom ďalšom holení sa môžu zdať hustejšie a hrubšie. Tento jav sa pokladá za mýtus, no opticky sa ho aj tak nedokážeme tak úplne zbaviť. Aj preto odborníci odporúčajú absolvovať niekoľko laserových sedení, ktoré odstránia hustotu chĺpkov a ich pevnosť. Následné holenie bude oveľa jednoduchšie a nebude ho treba vykonávať tak často.

Nenechajte si ujsť: Takto vám vydržia oholené nohy dlhšie: Stačí dodržať tieto dva kroky

Navyše jedným skvelým tipom je aj vyskúšať holiť nohy najskôr v protismere rastu chĺpkov a následne prejsť to isté miesto v smere opačnom. Chĺpky tak budú pôsobiť jemnejšie, keďže ich konce týmto spôsobom nadobudnú úplne iný tvar. Vyberajte si ale žiletky, ktoré sa vďaka funkcii otáčania dokážu prispôsobiť povrchu vášho tela a vy dosiahnete skutočne hladký efekt.

Horná pera najlepšie zvláda laser

Aj keď je táto téma pre mnoho žien často veľkým tabu, perecento tých, ktoré ochlpenie na tomto mieste trápi, je celkom vysoké. Dermatológovia však odporúčajú 2-3 laserové sedenia, ktoré tento problém vyriešia raz a navždy a poradia si aj s tmavšími či hrubšími chĺpkami, ktoré by pri voskovaní zostali na mieste alebo by po ich odstránení zostala pokožka nepekne podráždená.

spolu hlasovalo 0 ľudí

0
0
0

- Najčítanejšie -