Termín pôrodu tretieho kráľovského potomka Kate a Williama sa blíži: Pozrite sa, ako bude vyzerať život novorodeniatka

Viete, aký bude život nového člena kráľovskej rodiny? Áno, samozrejme, bude oň dokonale postarené, no odmalička ho čakajú aj povinnosti.

Termín pôrodu tretieho kráľovského potomka princa Williama a vojvodkyne Kate sa blíži

Termín pôrodu tretieho kráľovského potomka princa Williama a vojvodkyne Kate sa blíži

Zdroj: Profimedia

Mohlo by vás zaujímať: Najnovšie fotografie vojvodkyne Kate ukázali aj jednu zvláštnosť na jej tele: Viete, čo o nej prezrádza?

Začiatok rozprávky

Kate Middleton a Princ William sa zasnúbili v roku 2010 počas romantickej dovolenky v Keni. A ako to už býva podľa tradície zvykom, dvojica si povedala ”áno” presne do roka. 9.apríla 2011 sa tak konala svadba, ktorú so zatajeným dychom sledoval celý svet. A týmto sa len rozprávkový život dvojice začal.

Šťastná rodina sa rozrastá

Dnes sú prin William a vojvodkyňa Kate rodičmi 4 - ročného Georga a rozkošnej 2 - ročnej dcérky Charlotte. No a čoskoro k šťastnej štvorčlennej rodinke pribudne nový člen. Bábätka sa už v Británii nevedia dočkať. Tak ako to býva zvykom aj teraz narodenie dieťatka spolu s menom oznámi palácc pomocou oficálnych listov. Kate bude opäť rodiť v Nemocnici svätej Márie, kde sa narodili aj George a Charlotte. Ak si však myslíte, že život kráľovksých detí je čisto len o luxuse a užívaní si toho najlepšieho od malička, sčasti sa mýlite. Narodením sa do kráľovskej rodiny totiž čaká už aj bábätko množstvo povinností. Pohlavie nemôže byt zverejnené, kým sa dieťatko nenarodí. Jeho meno sa skladá minimálne z dvoch alebo troch mien, ktoré sú kombináciou mien predkov a príbuzných.

Povinnosti od "plienok"

Čo dodať, kráľovské povinnosti nepustia. A dokonca sa to týka aj čerstvo narodeného bábätka. Hneď potom, čo nový člen rodiny príde na svet, odpáli sa 62 rán z dela z Tower Bridge. Je to znak rešpektu a privítanie dieťatka do kráľovskej rodiny. Po pôrode, ak to zdravotný stav matky aj bábätka dovoľuje, ukážu sa spolu verejnosti. Tak vznikajú prvé fotky nového člena. Následne odchádza rodina do svojho sídla, kde sa urobia prvé oficiálne portréty bábätka. Ďalším milníkom sú pre dieťatko krstiny. George aj Charlotte mali na sebe repliku čipkovanej košieľky, ktorú v roku 1841 kúpila kráľovná Viktória pre krst svojej najstaršej dcéry. A toto čaká aj ich súrodenca. Celá ceremónia je pod drobnohľadom médií. Následne, keď je bábätko takto uvítané do života, mnohé z pracovných ciest svojich rodičov absolvuje spolu s nimi. Dokonca sa to pri viacerých očakáva. 

Inšpirujte sa: Výchova dieťaťa sa v kráľovskej rodine rokmi úplne zmenila: Aj v tomto je Kate úplne iná ako kráľovná Alžbeta

Foto:
Profimedia, SITA
Zdroj:
NM

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba