Bylinkové čaje, ktoré sú dobré pre vaše zdravie a krásu: Tieto bylinky by nemali chýbať ani u vás doma!

V bláznivom aprílovom počasí, kedy sa teplé dni striedajú s dažďom, nie je nič lepšie ako šálka upokojujúceho bylinkového čaju. Ten je nielen veľmi chutný a lahodný, ale zároveň má úžasné benefity pre vaše zdravie.

Najlepšie bylinkové čaje pre vaše zdravie, ktoré si doslova zamilujete

Najlepšie bylinkové čaje pre vaše zdravie, ktoré si doslova zamilujete

Zdroj: Profimedia

Bylinné čaje sú plné pozitívnych zdravotných výhod a preto sme si ich tak zamilovali. Vedia utíšiť brušné bolesti, odstrániť nespavosť či zmierniť utrápenú myseľ. Bylinky majú nespočetné množstvo liečebných schopností a pitie tohto zázraku vám prinesie len tie najlepšie pozitíva. Zistíte, ktoré z nich majú tie najlepšie účinky!

Mohlo by vás zaujímať: Naše telo narába s cukrom dvomi spôsobmi: Takto sa vyhnete tomu, aby ho premieňalo na nechcené tuky

Pepermintový čaj

Piť čaj z mäty piepornej na uvoľnenie príznakov brušného plynu a nadúvania sa odporúča už od pradávna. Je to tiež dobré pre nevoľnosť a pri zahrievanie tela, čiže zvýšenej teplote.  Čaj z mäty piepornej môže byť tiež vyrobený z čerstvých byliniek zo záhrady a to je jedna z najzdravších rastlín.

Zázvorový čaj

Ďalšou skvelou zažívacou pomôckou je zázvor, ktorý môže byť použitý na potlačenie nevoľnosti, vracania alebo rozrušenia žalúdka kvôli črevnej chorobe. Urobte si čerstvý zázvorový čaj z čerstvého zázvoru a nechajte lúhovať  po dobu 10 až 15 minút. Pridajte čerstvú citrónovú šťavu a med, ktoré dodajú vášmu čaju najlahodnejšiu chuť. 

Harmančekový čaj

Jemný upokojujúci a sedatívny čaj z kvetov harmančeka môže byť užitočný pre nespavosť a tiež užitočný pri trávení po jedle. Harmanček pite najmä v prípadoch kašľa a bronchitídy, keď máte zimnicu alebo horúčku Uistite sa, že to vylúhujete dostatočne dlho, aby ste získali všetky liečebné výhody.

Púpavový čaj

Keď sú konzumované čaje z púpavy , pôsobia ako jemné čistiace prostriedky na pečeň. Pomáhajú vašej pečeni regenerovať a fungovať na vyššej kapacite. Môžu tiež pomôcť pri výrobe žlče, čo môže pomôcť pri našom tráviacom procese. Púpavový čaj pili už naše staré mamy a vy teraz viete jeho pozitívny účinok na vaše zdravie.

Inšpirujte sa: 5 potravín pre jarný detox organizmu: Tieto dokážu s vaším telom poriadne zázraky

Čaj z ruže

Zázračné bylinky  sú taktiež aj plody rastliny ruže a sú jedným z najlepších rastlinných zdrojov vitamínu C, ktorý je dôležitý pre imunitný systém, zdravie pokožky a tkaniva a funkciu nadobličiek. Tento čaj si urobte vždy, ak sa budete cítiť choré a keď budete potrebovať posilnenie zdravia.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MB

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba