Presunúť na hlavný obsah

Naučte sa šetriť komfortne a s minimom obmedzenia: S našimi tipmi máte vytúženú letnú dovolenku na dosah!

Zábava

Letná dovolenka nie je lacná záležitosť. Niektorí šetria priebežne počas celého roka, avšak aj tak sa nájdu takí, ktorým vždy pár eur k splneniu sna chýba.

Ľudia sa celý rok tešia na leto, tak ako sa celý týždeň nevedia dočkať, kedy príde piatok. Tieto dve veci majú mnoho spoločného. Obsahujú veľkú dávku voľnosti a neviazanosti, ktorú si môžete užiť iba ak na ňu máte. Samozrejme, viete si dovolenku krásne zariadiť aj doma na terase. Je však toto ten zážitok, po ktorom celý rok túžite? Naše ľahké rady vám pomôžu našetriť s peniažky na miestach, na ktorých by ste to ani nečakali!

Prečítajte si tiež: Módny chameleón Alessandra Ambrosio: Ak nemáte ešte zostavený letný šatník, odpozerajte to od tejto krásky!

Nájdite miesto, na ktoré chcete naozaj ísť. Vaša motivácia zapracuje za vás

Cieľ je pri akejkoľvek aktivite nesmierne dôležitý. Preto, ak aj niekam chcete ísť, ale neviete kam, začnite najprv riešiť túto maličkosť. Vizualizujte si svoju vysnívanú destináciu. Môžete si vytlačiť pár obrázkov z internetu, či dať si krásne snové more či pláž na pozadie mobilu alebo počítača v kancelárii. Dôležité však je vedieť, na čo ušetrené peniažky pôjdu. Takto potom máte oveľa väčšiu šancu reálne ich aj odkladať. Neublíži ani ak si spravíte špeciálnu pokladničku na dovolenkové úspory. 

Doprajte si odložené potešenie

Viete, že ranná káva s kamarátkou či croisant cestou do práce je veľmi lahodná vec. Potrebujete ho však tu a teraz? Predstavte si, že namiesto toho, aby ste zažili tento chvíľkový pocit potešenia, môžete mať dovolenku snov. Na začiatok sú to malé úspory, avšak ešte stále máte dva mesiace čas. Prečo nezačať s takýmto malým krokom už teraz. Neberte to ale tak, že si niečo odopierate. Práve naopak. Robíte malý ústupok, aby ste sa dostali k veľkému cieľu. Skúste takto motivovať aj vaše deti, keď budú napríklad vymýšľať s novou hračkou či objednaním pizze na večeru.

Čo takto zbaviť sa starých vecí a ešte aj zarobiť?

Vďaka sociálnym sieťam máte možnosť ešte aj zbohatnúť. Aj vo vašom meste sa určite organizujú spoločné bazáre alebo výmeny tovarov. O podobnom podujatí vás budú informovať sociálne siete a čo viac, ak by ste nemali záujem nikam chodiť, môžete predať nepotrebné maličkosti práve cez internet. Ak aj zárobok nebude veľký, predsa len zbavíte sa nepotrebností vo vašom živote a dostanete za to časť dovolenky, po ktorej túžite.

Mohlo by vás zaujímať: Tieto znamenia sú priam kráľmi flirtu: Zistite, či ste aj vy dostali podobné schopnosti do daru

Zbúrajte stereotypy o drahých krajinách

Ak sa rozhodnete pre luxusné destinácie, stále sa dajú poňať low costovo. Nemusíte večerať v drahých reštauráciách. Ak budete šťastná, že máte nohy namočené v mori a vlasy vám prefukuje slaný vzduch, stačí vám bageta z potravín a kúsok vynikajúceho domáceho syra. V tradičných potravinách častokrát nájdete väčšie skvosty ako v reštauráciách. Podobne je tomu aj pri bývaní v apartmánoch či prenajatých izbách. Takéto typy ubytovania môžu byť oveľa výhodnejšie ako hoteli a navyše ak cestujete s rodinou, nebude chýbať ani kuchynka, v ktorej si ľahko pripravíte jednoduchý pokrm bez vyhodenia množstva peňazí v reštaurácii.

- Najčítanejšie -