Presunúť na hlavný obsah

Známe Slovenky na púšti ako vo filme Sex v meste: Maroko sa stáva obľúbenou lákavou destináciou

Cestovanie

Nové vône, krásna móda a čisté pláže. Tak môže vyzerať vaše leto snov. Maroko sa stáva veľmi populárnou destináciou práve na letné dovolenky

Ak premýšľate akú destináciu v lete navštíviť, pozorne sa začítajte sa nechajte si rozšíriť obzor exotickým Marokom. Tak ako aj jeho susedia na africkom kontinente, drží si Maroko krásne počasie počas celého dlhého leta. Ak by ste mali záujem navštíviť ho aj o kúsok skôr, neváhajte a vyhnete sa tak návalom turistov. Ale prečo práve Maroko? 

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Leonie Hanne (@ohhcouture),

Prečítajte si tiež: Typy interiérov podľa jednotlivých krajín: Romantický parížsky byt vás doslova ohúri!

Osviežujúca novinka

Maroko je ešte pomerne neprebádanou krajinou. Nielenže v sebe nesie množstvo absolútnych skvostov, má aj obrovský potenciál, ktorého sa chytili investori a zariadili v ňom tie najkrajšie hotely plné tradičnej exotiky. Celá krajina si však zachováva svoj ráz a nedá dopustiť na svoju typickú architektúru. Farebné veľké vyrezávané dvere, či kachličky s malými vzormi. Ak nič iné, Maroko je naozaj obrovskou inšpiráciou v bytovom dizajne. Má potenciál a to nielen v prírodných krásach, ale aj v budovách, ktoré oplývajú čistou nádherou.

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Leonie Hanne (@ohhcouture),

Exotika na dlani

Tak môžete zažiť Maroko. Netreba veľa a so školeným sprievodcom si môžete pozrieť prekrásne piesočné duny, na ktoré ľudská noha ešte nevkročila. Túto nádheru si nenechali ujsť ani slovenské krásky. Exotikou sa dali zlákať bývalá Miss Universe SR 2002 a dnes už podnikateľka Eva Rezešová a majiteľka estetickej kliniky Natália Selveková. Spoločnosť im robil módny stylista Andrej Kusalík a hair stylista Patrik Suši Veselý. Dámy však vedia, čo k záplave piesku neodmysliteľne patrí. 

Móda je pre túto krajinu kľúčová a nesmú chýbať luxusne pôsobiace turbany na hlave. Vedeli ste, že druhá časť filmu Sex v meste sa natáčala práve v tejto krajine a nie v Arabských Emirátoch? Preto dávame dámam palec hore za výber tak štýlového oblečenia. Tento film môže byť aj vám zdrojom obrovskej fashion inšpirácie, ak sa rozhodnete navštíviť podobne exotickú krajinu.

Mohlo by vás zaujímať: Kam s deťmi: Na týchto miestach si prídete na svoje vy aj vaši najmenší

Spoznajte jeho chute a vône

K tradičným pokladom Maroka patria aj trhy s korením, ovocím či rybami. Čerstvé suroviny, práve ulovené či odtrhnuté zo stromu, ponúkajú predajcovia po holým nebom. Pamätáte sa, aké krásne topánky si Carrie kúpila na takomto trhu? Tak tie tu môžete nájsť tiež! Príjemnou zmenou je aj prístup Maročanov k turistom. Keďže je rezort pomerne nový, všetci sú nesmierne milí a vážia si, ak sú návštevníci spokojní!

Dali by ste sa zlákať exotickou krajinou, akou je Maroko?

spolu hlasovalo 43 ľudí

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus