Presunúť na hlavný obsah

Bývali sme spolu 4 roky, keď som zrazu cítila, že to nie je ono: Až toto ma prinútilo odsťahovať sa

Partnerské vzťahy

Spoločné bývanie je častokrát dôvodom, kvôli ktorému množstvo ľudí nie je schopné ukončiť nefungujúci vzťah. Martinu k tomu prinútilo až toto.

„Spoločné bývanie som pokladala za skvelý spôsob ako sa spoznať. Množstvo párov v našom veku už dávno bývalo spolu a ja som mala pocit, že nemám na čo čakať. Zo začiatku to aj vyzeralo na to najlepšie rozhodnutie, aké sme mohli urobiť. Vládla medzi nami akási harmónia, ktorá sa preniesla aj do našej domácnosti. Všetko prebiehalo v pokoji, každé rozhodnutie sme robili spoločne, bez zbytočnej hystérie a vždy, keď sa schyľovalo k hádke či nedorozumeniu, vysvetlili sme si všetko skôr než sa celá situácia stihla zbytočne vyhrotiť,“ opisuje svoje spomienky na prvé mesiace spoločného bývania Martina.

Nenechajte si ujsť: Môj muž sa mi až po mesiacoch priznal, že už má dieťa s inou: Toto bol ten moment, keď som sa to dozvedela

Časom však veci prestali dávať zmysel

Postupom času však ich vzťah akoby začal stagnovať. „Pred štyrmi rokmi sme urobili vážny krok, spojili sme naše domácnosti, no odvtedy akoby sa nič nezmenilo a podľa Andrejovho správania ani nejak neplánoval k žiadnej ďalšej zmene pristúpiť. Začalo sa mi zdať, že náš byt je pre neho vrcholom, ktorý sme mohli dosiahnuť a on už nič ďalšie od nášho spoločného života neočakáva. V mojej hlave však boli nesplnené sny, predstava spoločného dieťaťa, svadby, plánov, ktoré by sme mohli spolu naplniť, no on akoby nad ničím z toho nikdy nepremýšľal a mne bolo blbé zase so všetkým začínať. Aj preto som rutinu a vzťah, ktorý prechádzal do nudy ticho trpela,“ dodáva Martina, ktorá čakala, že sa všetko zmení. Spoločné bývanie bola natoľko závažná vec, že si nevedela predstaviť, ako inak by jej život mohol vyzerať. Zo dňa na deň zostať sama, hľadať si niečo nové a vzdať sa dlhoročného vzťahu? Ako to vôbec urobiť?

Inšpirujte sa: Tieto znamenia sú zvyčajne najvernejší partneri: Kde hľadať skutočnú oporu a kto má sklony byť prelietavý?

Až prišlo k tomuto

Nakoniec však prišla na to, že to bez rázneho rozhodnutia nepôjde. „Aby som aspoň na chvíľku prerušila neuveriteľnú rutinu, ktorá u nás vládla, pozvala som jednu z mojich najlepších priateliek na večeru k nám domov. Vedela som, že so svojím partnerom plánujú dieťatko a myslela som, že ak Andrej podobné veci bude počuť od niekoho tretieho, možno sa nad celou situáciou aspoň zamyslí. On sa však pri prvej zmienke o potomstve strhol, ospravedlnil sa od stola a povedal mi len toľko, že mal byť už pol hodinu na stretnutí s priateľmi" 

Mohlo by vás zaujímať: Muži sú kráľmi nevery, no tento typ žien podvedú máloktorí: Máte vlastnosť, ktorá im nedovolí pomyslieť na inú?

"Priateľka Zuzana sa na mňa len nechápavo pozrela. V očiach mala ten previnilý pohľad akoby niečo pokazila, pritom ja som si v tej chvíli uvedomila jedno. My dvaja sme už dávno pokazení boli. Ja som ho prinútila skúsiť spoločné bývanie a on si myslel, že to bude posledná bodka za mojím vymýšľaním o posúvaní nášho života. Avšak pre mňa to bol len začiatok. Boli sme mysľami a plánmi úplne inde a ani bývanie to nemohlo zachrániť,“ priznáva Martina, ktorá si do týždňa našla nové bývanie. Síce v garzónke a nie tak blízko do centra mesta, ale už jednoducho nemohla žiť v neustálom strachu zo sklamania a z toho, že márni najlepšie roky svojho života na niekoho, kto ani za pár rokov nezmení svoje stanovisko, a s ktorým jej budúcnosť bude vyzerať takto. Za to ani spoločné bývanie či harmónia nestoja.

Bránilo aj Vám spoločné bývanie v ukončení vzťahu?

spolu hlasovalo 135 ľudí

Áno
56
Nie
79

- Najčítanejšie -