Manželovi sa začalo neuveriteľne dariť v práci a bála som sa, že ma nahradí inou: Nakoniec sa tak aj stalo

Bojíme sa, že nebudeme dosť dobré a nakoniec je celý problém v niečom úplne inom.

Manžel bol úspešný a ja som a bála, že ho stratím

Manžel bol úspešný a ja som a bála, že ho stratím

Zdroj: Profimedia

Snažila som sa s tým bojovať

Ivanin manžel bol nesmierne úspešný muž a každý, kto ho poznal dobre vedel, že ho skôr či neskôr čaká povýšenie v práci. Ona to vedela hneď od začiatku a ako správna manželka sa mu snažila byť oporou: „Chcela som, aby vedel, že som tu preňho. Aby sa cítili milovaný, obdivovaný, a aby mal neustále pocit, že pri ňom stojím. Spočiatku som si myslela, že nemôže byť nič lepšie ako byť vydatá za muža, ktorý nikomu a ničomu nemusí dokazovať svoje postavenie. Cítila som sa ako žena, ktorá á po svojom boku skutočného muža. Až kým mi to jeho povýšenie nenasadilo chrobáka do hlavy,“ vysvetľuje Ivana zmenu svojho správania a aj patričné obavy, ktoré sa odrazu prejavili v plnej kráse.

Inšpirujte sa: Vyhnite sa tomuto typu ľudí: Neustále sa sťažujú a váš život bude bez ich prítomnosti oveľa pozitívnejší

Čo ak...

Ivana začala ako každá žena pochybovať. Nie však o druhých, ale o sebe. Čo ak ju jej úspešný manžel nebude považovať za dostatočne príťažlivú, schopnú a hlavne úspešnú? Niekomu by podobné myšlienky mohli prísť maximálne uletené, no Ivana sa v nich motala takmer každý deň.

Mohlo by vás zaujímať: Tieto vlastnosti vás vystihujú podľa kvetu, ktorý patrí k vášmu mesiacu narodenia: Čo všetko prezrádza?

„Nevedela som, ako si dať všetko v hlave do poriadku. Ako si uvedomiť, že si ma bral kvôli iným veciam, nie na základe môjho statusu či kariérneho postupu a mala by som si byť vedomá toho, že pre neho znamenám oveľa viac. To všetko však bolo neuveriteľne zložité. Moja povaha bola zvyknutá neustále súťažiť, snažila som sa byť vo všetkom najlepšia a fakt, že môj manžel dosiahol už úplne inú métu, vo mne tak nejak zanechávala pocit menejcennosti, aj keď som s to za žiadnych okolností nechcela pripustiť. Postupom času som sa čím ďalej, tým viac začínala báť, že ma môj manžel nahradí inou, úspešnejšou ženou, ktorá sa mu aspoň ako tak vyrovná,“ vysvetľuje ďalej svoje mylné predstavy Ivana.

Našiel si inú, ale...

Na to, že sa naplnia jej najhoršie obavy však nakoniec nemusela ani dlho čakať. Prešlo pár mesiacov a zmenu v správaní svojho zaneprázdneného manžela si všimla takmer okamžite. Vedela, že je v jeho živote iná žena a aj keď sa neskoré príchody a víkendy mimo domu snažil zakrývať neuveriteľným množstvom práce, nakoniec ho konfrontovala priamou otázkou a on nič nepoprel. Práve naopak. „To, že je v jeho živote ešte ďalšia žena mi povedal ako fakt,  ktorý mi mal byť dávno jasný. Vraj, či som popri jeho práci a postavení čakala niečo iné a je len na mne, akým spôsobom sa rozhodnem s celou vecou naložiť. Nemôže mi ale sľúbiť, že s celým vzťahom zo dňa na deň len tak sekne,“ ako náhodou povedal Ivanin manžel.

Nenechajte si ujsť: Ženy, ktoré robia toto povolanie, najčastejšie flirtujú so zadanými mužmi: Na tento typ si dávajte extra pozor

Ona však celú vec nemohla nechať len tak. Potrebovala zistiť, kto je tou jeho vysnívanou ženou. Tou, ktorá bola podľa Ivany určite úspešnejšou a vhodnejšou partnerkou. „To, čo som ale zistila od svojej najlepšej priateľky, ktorá u môjho manžela pracovala na recepcii bolo priam neuveriteľné. Vraj ho videla vchádzať do práce a chodiť na obedy so stážistkou, ktorú práve prijali na pozíciu asistentky. Spočiatku som jej neverila. To nemohla myslieť vážne. Môj úspešný manžel sa zahadzoval s niekým, kto bol na začiatku svojej kariéry a nemal mu čo ponúknuť? A potom mi to odrazu došlo. Robil to naschvál. Potreboval pri sebe ženu, ktorá mu nesiahala ani po päty, a s ktorou nemusel bojovať o postavenie absolútne v ničom. Jeho ego jednoducho chcelo mať neustále pocit nadradenosti. A ja som do tohto konceptu nezapadala. Živil sa pocitom, že je lepší a ten, ktorý získaval pri mne už nebol dostatočný. Aké ironické nie? Chcela som sa mu vyrovnať a nakoniec v tom bol najväčší problém,“ tvrdí na záver Ivana, ktorá z tohto toxického vzťahu nakoniec vyšla s určitým zadosťučinením. Už vie, že sa nikdy kvôli žiadnemu mužovi nebude meniť ani snažiť byť lepšou. Aj tak to nakoniec nestojí za to.

Zažili ste aj vy muža, ktorý si našiel menej úspešnú priateľku, aby vynikol?

Áno
87
Nie
44
Hlasovalo: 131

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba