Presunúť na hlavný obsah

Správna starostlivosť o dlhé vlasy: Aby krásne rástli, zaslúžia si, aby ste im dopriali presne toto

Krása

Nejedna žena je právom hrdá na svoje vypestované dlhé vlasy. Lesk a objem sú dve základné vlastnosti, ktoré od nich väčšina z nás požaduje. Ako však pristupovať k svojim vlasom, aby ste stále vedeli, že správne rastú a majú potrebné živiny?

Ak máte dlhé vlasy, určite sa vám už stalo, že ste nadobudli pocit, že proste nerastú. Udržiavajú si svoju dĺžku a nie a nie narásť. Opak je však pravdou. Ľudský vlas narastie okolo jedného centimetra za mesiac. Ako však pomôcť svojej dlhej hrive, aby bola ešte krajšia vyzerala ako z Hollywoodskych filmov? Skúste tieto rady!

Prečítajte si tiež: Zázrak pre slnkom vysušené vlasy: Táto výživná domáca maska zo štyroch surovín ich preberie k životu

Dlhé vlasy nikdy nie sú in alebo out

Ženy stavajú na svojej ženskosti. Dlhé vlasy sú toho jasným dôkazom. Aj keď sa trendy účesov menia, dĺžka vlasov je len a len na vás. Dlhé vlasy sa ľahšie upravujú a stylujú ako vlasy kratšie, ktoré by mali vždy pevne držať požadovaný tvar. Čím sú však vlasy dlhšie, tým je ich väčšia plocha vystavená negatívnym vplyvom. 

Správna starostlivosť o dlhé vlasy je nesmierne dôležitá

Ak máte vlasy po ramená, z prepočtov vychádza, že tieto vlákna majú tak 2 až 3 roky života za sebou. Ich štruktúra môže byť preto poškodená a môžu im chýbať potrebné lipidy, ktoré sú pre ne prirodzené. Práve preto im ich musíte dopĺňať vy sama. Samotné umývanie im určite nestačí. Aby ste ich udržali krásne, obohacujte ich aj maskami a olejmi na vlasy. Najúčinnejší je argánový či kokosový olej.

Vyhnite sa týmto materiálom

Svoje dlhé vlasy rozhodne nechcete kaziť zlými sponami či gumičkami. Vyhýbajte sa tým, ktoré sú vyrobené z kovu a nemajú na sebe látkový obal. Tiež si po umytí zvytočne nedrhnite vlasy uterákom. Dokáže im to poriadne ublížiť. Radšej ich nechajte schnúť prirodzenou cestou. Teraz v letných mesiacoch to určite oceníte!

Mohlo by vás zaujímať: Masky na pleť, po ktorých sa prebudíte mladšia: Tieto by nemali ujsť vašej pozornosti

Skúste tento malý trik

Kedy si rozčesávate vlasy? Ak je to až po umytí, robíte zle! Skúste si vlasy rozčesať už pred samotným umývaním. Vtedy sa vám aj aktívne zložky oleja lepšie vpyjú do textúry vlasov, ale nielen to. Vlasy sa nebudú toľko lámať a zostanú odolnejšie. Tiež do svojej rutiny zaraďte kefu, ktorá je zložená z prírodných štetín.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus